Gerrit Hiemstra is niet alleen weerman, hij maakt in het NOS Journaal ook reclame voor windmolenparken en zonnecellen. Simon Rozendaal vindt dat raar, want reclame hoort niet in het Journaal thuis.
“Hiemstra is een soort activist aan het worden,” schrijft hij voor Elsevier Weekblad. “Terwijl je zou denken dat hij zijn handen vol zou hebben aan het weerbericht zelf.”
De weerman krijgt felle kritiek. “Is Gerrit Hiemstra niet verkeerd bezig om bij het NOS Nieuws propaganda te bedrijven voor zogenaamde groene energie (die dus juist niet groen en efficiënt is)?” vraagt auteur en spreker Hans van Tellingen. “Gerrit vertelt slechts één kant van het verhaal en noemt de nadelen niet.”
Piswoest
Arts en advocaat Lucas Bergkamp twittert: “In deze crisis is loyaliteit aan de beweging een morele plicht.”
“Gerrit is ook geen weerman, maar een reclamemannetje,” merkt columnist Marianne Zwagerman op. Ze schreef daar al eens een column over voor BNR, waarna Gerrit piswoest de hoofdredacteur belde, die haar naar Gerrit stuurde om het ‘uit te praten’.
Belangen
“Noem mij maar naïef, maar ik wist niet dat NOS-weerman Gerrit Hiemstra als ondernemer ook bedrijven adviseert over de gevolgen van extreem weer en klimaatverandering. Nu we met betrekking tot het klimaat toch al lijden aan massahysterie lijkt het me beter dat de NOS geen mensen met belangen het nieuws laat brengen, ook niet het weernieuws,” schreef Zwagerman.
Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons vraagt aan de NOS: “Waarom houdt die schoenmaker zich niet bij zijn leest?”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Walvissen geven dolfijnen een lift (video)
Nu in de krant: prikspijt bij veel Nederlanders wegens bijwerkingen
Heeft een tetanusvaccin 500.000 vrouwen en meisjes onvruchtbaar gemaakt? Dit filmpje werpt licht op de zaak
Internist die ‘moedig tegengeluid laat horen’ verwijderd van LinkedIn: ‘Schokkend’
Mysterieus kristal leidde Vikingen naar Amerika
Kabinet wil vrijheidsbeperkende maatregelen in permanente wetgeving gieten: ‘Alarmbellen!’
Kamerlid: ‘We zijn in de val gelokt. De ‘weg naar vrijheid’ blijkt de weg naar dictatuur’
Felle uithaal naar minister van Defensie Brekelmans: ‘Stop met deze oorloghitserij’
Uitspraken Rutte op klimaattop wekken woede: ‘Ga weg man’