Het geld dat de regering-Biden de afgelopen jaren naar Oekraïne heeft gestuurd, is grotendeels verduisterd. Dat beweert althans de Poolse oud-staatssecretaris Piotr Kulpa.
Tot wel de helft van het geld dat naar Kiev ging, is gestolen door Oekraïense functionarissen, zei hij in een interview met de Oekraïense journalist Lana Sjevtsjoek.
Groot deel gestolen
Volgens Kulpa, die halverwege de jaren 2000 staatssecretaris van Arbeid was, zijn de VS ook geen heilig boontje. “Wie gelooft nou dat de VS er 2 biljoen dollar doorheen hebben gejast in Afghanistan? Dat is gestoord.”
Als de nieuwe Trump-regering de overheidsfinanciën tegen het licht houdt, zal zij tot de ontdekking komen dat ‘Oekraïne maar heel weinig heeft gekregen’, stelde Kulpa.
“Ook zullen ze ontdekken dat een groot deel van het geld in Oekraïne gestolen is. Dertig tot 50 procent,” voegde hij toe.
Misdadig systeem
Hij haalde fel uit naar Oekraïense functionarissen, die volgens hem exorbitant hoge salarissen en bonussen krijgen. “Het is een klap in het gezicht van elke Oekraïner. Van elke Europese en Amerikaanse belastingbetaler.”
Kulpa sprak van een ‘misdadig systeem’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Holografische zaal der archieven verborgen onder Sfinx in Roemenië’
Mysterieus zeedier ‘met horens’ aangespoeld in Spanje
Duitse advocaten strijden tegen coronamaatregelen: ‘We staan niet alleen, we zijn met velen’
Rijk denken versus arm denken: waarom het ertoe doet
“Wetenschappers staan op het punt de geheime tombe van koningin Nefertiti te vinden”
VIDEO: Brandweerchef onderzoekt vorig leven als oorlogsgeneraal
‘Verbijsterend’: geen enkele partij steunt verzoek voor debat over mogelijke vervolging van klimaatsceptische artsen
India geeft geld rechtstreeks aan de armen
300 miljoen jaar oud UFO-tandwiel gevonden in Vladivostok