Paus Franciscus heeft gisterochtend een opmerkelijke toespraak gehouden voor enkele duizenden jongeren in de Paulus VI-zaal van het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar de wapenhandel. “De industrie van de dood zal blijven duren zolang machtigen geld verdienen aan de wapenhandel,” zei hij.
“Veel machtige mensen willen geen vrede omdat ze profiteren van oorlog,” aldus de paus. Hij legde de kinderen uit dat de wapenindustrie achter elke oorlog zit. “Dit is serieus. Enkele machtige mensen verdienen hun brood met de productie van wapens. Ze verkopen die wapens aan een land, dat ze vervolgens gebruikt tegen een ander land,” citeerde persbureau AGI Franciscus.
“Het economische systeem draait om geld, niet om mannen en vrouwen,” vertelde het hoofd van de Rooms-katholieke Kerk aan de 7000 kinderen. “Oorlogen worden gevoerd om nog meer winst te maken. Er kan geen vrede zijn zonder gerechtigheid.”
Vredeswerker
De paus maande de kinderen tijdens de ontmoeting tot een persoonlijke bekering, waarbij zij er zelf mee beginnen om de wereld een beetje beter te maken. “Als wij samen iets doen, iets goeds of iets moois, verandert iedereen,” zei hij.
Paus Franciscus vroeg de kinderen om allen ‘vredeswerker’ te worden en om samen aan een wereld van vrede, verdraagzaamheid en gastvrijheid te bouwen. “Belangrijk is dat wij conflicten steeds opnieuw bijleggen.” Hij zei nog dat de vrede geen product is van een industrie. Zij moet elke dag opnieuw worden gewonnen. “Er moet dag na dag aan worden gebouwd met ons leven, onze liefde, onze arbeid, onze naasten en onze wederzijdse welwillendheid.”
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het grootste verraad in de geschiedenis van ons land. Farage gaat los tijdens brexitdebat in Europees Parlement
Journalist Naomi Wolf doet in Europees Parlement schokkende onthullingen over interne Pfizer-documenten
Opnieuw een graancirkel in Stadskanaal
Germanwings-complot? “Amerikaanse passagier werkte aan topgeheim project”
Amerikaanse universiteit die onafhankelijk onderzoek doet naar 9/11 komt binnenkort met bevindingen. Valt nu het doek?
Er gebeurt iets vreemds op de maan. We hebben alleen geen flauw idee wat het is
‘Nederlandse regering wil naar Chinees mass surveillance-systeem toe en dat is verschrikkelijk’
Onthullende brief van Schwab aan Rutte veroorzaakt deining: ‘Dit is uitermate ernstig’
VIDEO: Europa loopt slaafs achter Amerika aan en zet zich daarmee buiten spel