Eeuwen geleden werd de Europese beschaving gedomineerd door de kerk. Het dagelijks leven was erg gestructureerd en de macht was in handen van een selecte groep.
In deze sociale constructie lagen geheime genootschappen verscholen waar nieuwe gedachten en ideeën werden verspreid, meldt tijdschrift Wired.
Veel van deze genootschappen verwelkomden zowel adellijken als handelslieden, wat in een tijd van strikte sociale hiërarchie zeer ongebruikelijk was. De grootste orde, de vrijmetselarij, werd gezien als een bedreiging voor de autoriteit van de Katholieke Kerk.
Oculisten
De genootschappen kozen hun eigen leiders en stelden eigen wetten op om alle operaties goed te kunnen stroomlijnen. Het was niet toevallig dat Voltaire, George Washington en Ben Franklin allen actief lid waren.
Veel geheime genootschappen schermden zich af voor de lange arm der wet en bedachten rituelen om leden in te wijden. Ze deelden hun gedachten en ideeën via een gecodeerde taal.
Van een Duitse orde die bekend staat als de Oculisten werd lange tijd gedacht dat het ging om een vreemde groep optometristen, een geheime club voor mensen die gefascineerd waren door het oog. De groep stelde zijn kennis op in gecodeerde teksten.
Afgelopen jaar is een team van onderzoekers erin geslaagd om de code van de Oculisten te kraken. Noah Shachtman beschrijft in Wired de decennialange zoektocht en onthult enkele van de geheimen die verborgen zaten in de geschriften.
Schedels
De Oculisten vertolkten in het Duitse Wolfenbüttel de rol van poortwachters van de oogheelkunde. Ze hadden onder meer als taak om charlatans buiten de deur te houden.
Oculisten volgden de vrijmetselarij op de voet. Het boekwerk beschrijft vanaf pagina 27 rituelen die worden uitgevoerd door de hoogste graden van de maçonnieke cultuur, rituelen die indertijd niet bekend waren bij gewone vrijmetselaars.
De Copiale Codex liet geen enkel ritueel achterwege. Het manuscript beschrijft rituelen met schedels, doodskisten, het uittrekken van ondergoed, de strop en de verering van Hiram Abiff, bouwer van de Tempel van Salomo.
Spionnen
Decennia later begonnen de geheimen van de vrijmetselaars langzaam maar zeker uit te lekken. In de jaren 1740 waren ze echter nog verborgen, behalve voor de Oculisten.
De Oculisten vormden een geheim genootschap dat diep was geworteld in een andere orde. De katten op het embleem van de Oculisten ontfermen zich over muizen. Was het een grap van de Oculisten of misschien een teken dat ze spionnen waren?
De geschriften van de Oculisten werden in 1775 weggestopt en ruim een eeuw later weer teruggevonden. Sinds kort weet men pas waar het manuscript over verhaalt.
Bron: Wired.com
Gerelateerd:
- ‘Code van mysterieus manuscript gekraakt’
- Zeldzaam handboek heksenjacht opgediept
- Zeldzame fragmenten van magisch Dodenboek gevonden in Australische collectie
- Geheime bijbel opgedoken in Turkije waarin ‘Jezus komst van profeet Mohammed voorspelt’
- Ontcijferen we ooit het boek dat niemand kan lezen?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Royals promoten les ‘klooien met lichamen’ om kinderen warm te maken voor chipimplantaten
Burger krijgt staande ovatie na speech waarin hij de plannen van Schwab blootlegt
Boris Johnson geeft toe: vaccinatieprogramma tegen corona ‘gedreven door hebzucht Big Pharma’
Gezin met thuisbatterij van Tesla verbruikt bijna 60% minder stroom: “Ons huis draait op eigen kracht”
Als de klimaathoax aan diggelen valt is NOS-weerman Gerrit Hiemstra de eerste die met pek en veren de stadspoorten wordt uitgejaagd. Columniste trekt van leer
Interne e-mail van NPO-directie over omroep ON! uitgelekt: ‘Wow, absoluut schokkend’
De echte reden waarom Amerika de atoombom op Hiroshima en Nagasaki gooide
Filmpje: hier de 3 ergste leugens van stikstofminister Van der Wal
Hoogleraar Pierre Capel legt uit waarom het coronavaccin niet werkt: ‘Het gaat er absoluut niet komen’