De Canadese premier Trudeau werd er eerder tijdens een bijeenkomst in de stad Regina van beschuldigd dat hij het land heeft verraden en uitgeleverd aan het globalisme. Beelden daarvan gaan momenteel rond op sociale media.
Trudeau gaf de microfoon aan een vrouw in het publiek die een vraag had over olie. “Het is zo moeilijk om mijn geduld te bewaren met al deze leugens,” zei ze zuchtend.
“Waarom kopen we olie van Saoedi-Arabië?” vroeg ze aan de premier.
“You’ve sold us out to globalism.”
Remember when a lady from the audience called Justin Trudeau a globalist traitor, right to his face?
“You are not working for Canada. You are working for your globalist partners. I wonder how much they’re paying you to betray Canada?”
“What… pic.twitter.com/HJlkS0LbHg
— Wide Awake Media (@wideawake_media) June 26, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Die hingen we vroeger op
Ze confronteerde hem daarna met een uitspraak die hij gedaan zou hebben over de shariawetgeving. Die zou volgens Trudeau aansluiten bij de Canadese waarden. “Dit kun je niet menen,” zei de vrouw.
“U werkt niet voor Canada. U werkt voor uw globalistische partners,” aldus de vrouw. “Ik vraag me af hoeveel ze u betaald hebben om Canada te verraden. Wat doen we met verraders in Canada? Die hingen we vroeger op. Wegens verraad, wat u nu met ons doet. We weten wat u doet.”
Misinformatie
Volgens Trudeau verspreidde ze ‘misinformatie’.
Hij zei dat sommigen beweren dat Quebec afhankelijk is van Saoedische olie, maar dat dat ‘onjuist’ is. De premier zei er niet bij dat Canada veel olie importeert uit Saoedi-Arabië. In 2017 was ongeveer 12 procent van de olie die Canada importeert afkomstig uit dat land.
Trudeau beweerde dat hij ook nooit heeft gezegd dat de shariawetgeving aansluit bij de Canadese waarden. Ook dat is misinformatie, claimde hij.
De premier ontkende tot slot dat hij op de één of andere manier de soevereiniteit van de Canadezen weggeeft.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘VWS stelt kliklijn in voor kritische artsen en laat dreigbrieven sturen om ze de mond te snoeren’
Hoe de elitaire visie van het World Economic Forum het Westen ‘dreigt te veranderen in een gevangenis’
De ware oorzaak van autisme
Europarlementariër doet oproep: ‘Stop de oorlog, geen Europese troepen naar Oekraïne’
Verhaal rond dood van bekende complottheoreticus zit vol gaten. De zaak-Spiers wordt steeds vreemder
Wat de AIVD en de media je niet vertellen over de ‘Russische hacks’. Een inhoudelijke analyse
Britse X-files openbaar: UFO’s boven parlementsgebouw en Stonehenge
Israël en Syrische extremisten dikke vriendjes. Waarom trekt de VN hierover aan de bel?
Van Meijeren maakt D66-voorzitter pislink: ‘Het is nu klaar!’