Wetenschap

Professor onthult onzichtbaarheidsmantel (video)

Help door deze informatie met jouw vrienden op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De onzichtbaarheidsmantel leek lange tijd in de wereld van sciencefiction te blijven tot een wetenschapper van de Nanyang Technological University in Singapore onlangs een demonstratie gaf.

Een kleine kubus gemaakt van calcietkristal buigt licht om een object heen, waardoor alles achter de kubus onzichtbaar lijkt te zijn.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Professor Baile Zhang deed zijn experiment tijdens een de conferentie van Technology, Education and Design (TED) in Los Angeles. Hij legde uit dat hij het onzichtbaarheidsapparaat ‘voor de lol’ had gemaakt.

Vroeg stadium

“Ik vind het gewoon een gaaf idee,” zei hij. “Daarnaast hoop ik dat dit werk laat zien hoe eenvoudige gereedschappen soms belangrijke functies kunnen vervullen waar in het verleden gecompliceerde methoden voor nodig waren.”

Professor Zhang zei dat zijn onderzoek zich nog in een vroeg stadium bevindt. Hij wil eerst grotere prototypes van de onzichtbaarheidsmantel gaan maken.

Glasvezelkabels

Met behulp van calciet kan Zhang niet alleen objecten verbergen. Het mineraal kan ook helpen betere glasvezelkabels te maken.

In de Verenigde Staten werken wetenschappers aan hun eigen versie van de onzichtbaarheidsmantel. Onderzoekers van de Universiteit van Texas in Austin manipuleren licht met behulp van zogeheten plasmonische metamaterialen.

Bron: Boingboing.net

Gerelateerd:

 

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je deze info belangrijk?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

13 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
luna
luna
12 jaren geleden

wauwie

Aurelia
Aurelia
12 jaren geleden

Lachen,die wil ik ook wel!
Leuke woordspeling trouwens, de titel 😉

Peter
Peter
12 jaren geleden

Zo fake als het maar zijn kan.
Er staat wel meer onzin op Youtube helaas.

Aurelia
Aurelia
12 jaren geleden

[quote name=”Peter”]Zo fake als het maar zijn kan.
Er staat wel meer onzin op Youtube helaas.[/quote]

Dat lijkt me sterk, Peter, dan zou zijn professionele geloofwaardigheid en die van TED2013 conferentie aantasten…:P

http://www3.ntu.edu.sg/home/blzhang/index.htm

arthur clarke
arthur clarke
12 jaren geleden

waardoor alles achter de kubus onzichtbaar lijkt te zijn.

Dat is vrij normaal. Alles achter een solide object is niet te zien voor de waarnemer.

Jahbulon
Jahbulon
12 jaren geleden

From the same website, very scientific!! This really will safe the world!!!

http://boingboing.net/2013/02/27/wondrous-oreo-icing-removing-m.html

Dr. F. Plokky
Dr. F. Plokky
12 jaren geleden

Zo’n uitvinding maakt het spelletje verstoppertje onmogelijk.

Ton
Ton
12 jaren geleden

Verblind het konijn in je koplamp en hij ziet niet wat erachter zit

Aardebewoner
Aardebewoner
12 jaren geleden

ik denk dat onzichtbaarheid wel kan zijn. Persoonlijke ervaringen wezen dit uit. Mensen zagen mij pas wanneer ik ze op de hoogte stelde van mijn aanwezigheid.

Murielo
Murielo
12 jaren geleden

Dit kan iedereen maken met plexiglas.

Als je goed kijkt zie je dat de onderkant van het blokje wat schuin is. De schuine bodem spiegelt de achterkant.
De achterkant bestaat niet voor niets uit strepen en je ziet het einde van de schuine bodem in het blokje.
Zoals je het hier gebruikt kun je zeggen dat het onzichtbaar is maar met een andere achtergrond gaat het niet meer op.

Wel lachen..
Groeten aan iedereen.

Harry
Harry
12 jaren geleden

De beste man zal ongetwijfeld heel wat in zijn mars hebben maar dit is een stukje natuurkunde van het niveau kleuterschool.Dit is een zo voor de hand liggend experimentje dat zelfs leerlingen van groep 5 het makkelijk begrijpen.

Peter II
Peter II
12 jaren geleden

[quote name=”Murielo”]Dit kan iedereen maken met plexiglas.

Als je goed kijkt zie je dat de onderkant van het blokje wat schuin is. De schuine bodem spiegelt de achterkant.
De achterkant bestaat niet voor niets uit strepen en je ziet het einde van de schuine bodem in het blokje.
Zoals je het hier gebruikt kun je zeggen dat het onzichtbaar is maar met een andere achtergrond gaat het niet meer op.

Wel lachen..
Groeten aan iedereen.[/quote]

Stel dat die man nog meer uitvind en een overvaller komt achter dit idee. Lekker veilig wordt het dan. Moet er maar niet komen dit… LOL

Back to top button
13
0
We lezen graag je reactie!x