Frankrijk wordt al weken geteisterd door massale betogingen en blokkades tegen de omstreden pensioenhervorming van president Macron. Donderdag gingen miljoenen Fransen de straat op.
In heel het land zijn rellen en brandstichtingen. Voor het gemeentehuis van Bordeaux was een enorme brand. De politie wordt ervan beschuldigd buitensporig hard op te treden tegen demonstranten. De oproerpolitie sloot groepjes demonstranten in, wat onwettig is.
Mensenrechtenorganisaties maken zich zorgen over willekeurige of preventieve arrestaties en buitensporig geweld. Zelfs journalisten kregen te maken met arrestaties, aanvallen en intimidatie door de politie.
NEW – Dozens injured after a violent battle between radical eco-activists and police in Sainte-Soline, western France.pic.twitter.com/PNJgHVqsz4
— Disclose.tv (@disclosetv) March 25, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Gewelddadige strijd
Dinsdag is weer een nationale staking en een nationaal protest aangekondigd. President Macron vergeleek de protesten in een tv-interview met de ‘antidemocratische bestorming’ van het Capitool in 2021. De vakbonden noemen deze vergelijking een provocatie.
Zaterdag ging het goed mis in Sainte-Soline in het westen van Frankrijk. Daar voerden radicale eco-activisten een gewelddadige strijd met de politie. Ze protesteerden tegen de bouw van een waterreservoir voor de landbouw in West-Frankrijk.
Oorlog in Europa
De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin schreef op Twitter dat ‘ultralinks en extreemlinks in Sainte-Soline extreem gewelddadig zijn tegen onze politieagenten. Onbeschrijfelijk, onverdraaglijk. Niemand zou dit mogen tolereren’.
Financieel expert Ab Flipse reageert: “Het is oorlog in Europa. Deze is begonnen in Frankrijk. 96 procent van de Europeanen heeft nog geen benul wat hen te wachten staat.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wetenschapper legt uit: Waarom (bijna) alles wat je weet, niet klopt
WEF-adviseur Yuval Harari vraagt zich hardop af: ‘Waar hebben we zoveel mensen voor nodig?’
Azteekse gedenkstenen gevonden in Mexico-Stad
Schokkende onthulling over de verkiezingen in Roemenië: dit is absoluut sensationeel
Er wordt een wet doorheen gejast waarmee we digitaal vogelvrij worden: ‘Doodeng’
Er komt niet meer, maar minder democratie. Hoe jouw rechten en vrijheden steeds verder worden ingeperkt
Bill Gates, bezorgd over zeespiegel, koopt huis aan zee voor 43 miljoen
Worden we besproeid? Deze regenmonsters bevestigen het bestaan van chemtrails
Uitvaartmedewerker klapt uit de school: ‘Hier is sprake van vernietiging’