Nieuwbouwhuizen in de wijk De Beljaart in het Brabantse Dongen zijn voorzien van een warmtepomp. Er is alleen één probleem: het apparaat werkt niet goed.
Gevolg: bewoners zitten al wekenlang in de kou.
Al jaren doen zich problemen voor in de wijk. Zo komt er vaak geen warm water uit de kraan of vertoont de verwarming kuren. Sommigen stappen noodgedwongen over op een houtkachel.
Liever gas
“Er is niemand die me kan helpen. Ik ben er zo klaar mee,” zegt één van de bewoners tegen Hart van Nederland.
“Als dit zo blijft, heb ik liever gas,” zegt een andere bewoner. “Dat is nog goedkoper ook.”
Voor sommige bewoners is de maat vol. Zij weigeren nog langer de energierekening te betalen.
173 huizen
Uit onderzoek van de wijkraad blijkt dat de problemen zich voordoen bij maar liefst 173 huizen.
Het bedrijf Eteck, dat verantwoordelijk is voor het onderhoud van de warmtepomp, reageerde: “Er blijken veel mankementen in het systeem te zitten. Het is allemaal veel drastischer dan gedacht.”
Meer problemen
Hoe meer reparaties er worden uitgevoerd, hoe meer problemen er aan het licht komen, aldus de directie van Eteck.
Volgens voorzitter van de wijkraad Sjoerd Giese wijst iedereen naar elkaar: “Het is een soort kat-en-muisspel.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kritiek op Marion Koopmans na uitspraken over lockdown in Shanghai: ‘Deze verwarde vrouw kraamt nonsens uit’
Vader ontwikkelt apparaat om met overleden dochter te communiceren (video)
Italiaanse politica houdt bevlogen speech: ‘Sleep Gates voor Internationaal Strafhof’
Eén van de grootste meteorieten ooit verandert nacht in dag in Finland. Bekijk hier de beelden
‘Ik stierf na de boosterprik van Moderna, dit is mijn verhaal’
Virusexpert over het ‘angstaanjagende’ coronavirus: ‘Dit is oorlog’
Als u zich afvraagt waarom azc’s en regenboogzebrapaden als paddenstoelen uit de grond schieten: dat komt hierdoor
Regeren de geheime diensten ons land?
Wetenschap bevestigt dat Aarde dikker wordt, verzwijgt waarom