Windmolens. Ze maken kabaal. Veel mensen verzetten zich ertegen. Ze vervuilen het landschap. Bepaalde onderdelen zijn niet te recyclen en belanden op de vuilnisberg. De opgewekte stroom gaat naar Microsoft en Google. En ze doden dieren. Ontzettend veel dieren, zo blijkt uit nieuw onderzoek.
Alleen al in de Verenigde Staten doden windturbines naar schatting 1,7 tot 3,7 miljoen vleermuizen per jaar. En dat is nog een zware onderschatting. Het werkelijke aantal kan weleens 4 tot 7 keer hoger liggen. Onderzoekers waarschuwen in het blad Biological Conservation dat bepaalde vleermuispopulaties in Noord-Amerika de komende 50 jaar mogelijk met maar liefst 90 procent zullen krimpen als gevolg van de aanleg van windparken.
Binnen 20 jaar uitgestorven
Bij de meeste onderzoeken worden honden ingezet om vleermuiskarkassen op te sporen, maar honden vinden slechts 1 op de 4 vleermuizen die in aanraking komen met windmolens. Dit komt omdat gewonde vleermuizen in veel gevallen nog tientallen meters vliegen voordat ze neervallen. Daarnaast gaan aaseters ermee aan de haal, stellen onderzoekers in het tijdschrift Diversity.
Het komt erop neer dat er ieder jaar minimaal 6,8 en mogelijk tot wel 25,9 miljoen vleermuizen in de groene gehaktmolens verdwijnen.
Als we op deze voet doorgaan, zijn Noord-Amerikaanse vleermuizen mogelijk binnen 20 jaar uitgestorven.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Digicratie: We staan aan de vooravond van een geheel nieuwe samenleving die we ons maar nauwelijks voor kunnen stellen
De geheime schaduwregering: complottheorie of griezelige realiteit?
Onze eigen premier ‘sluit gewoon een dealtje met de maffia’
Deze 14-jarige leert je alles over genetisch aangepast voedsel (video)
Recordkou in Amerika: Chicago kouder dan Antarctica en Siberië. Wat is er in vredesnaam aan de hand met global warming?
Rutte en NAVO leggen schuld bij de rechter: ‘Dit is wel bijzonder in negatieve zin’
Kijk: Dick Schoof krijgt vragen over het illegaal bespioneren van burgers en zo reageert hij
Onderzoekers linken glucose-fructosestroop aan bijenverdwijnziekte
14 kilometer grote piramide ontdekt op de zeebodem? Argentijn doet vreemde vondst