De Duitse economie komt piepend en krakend tot stilstand. Volgens de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) staat maar liefst 37 procent van alle Duitse industriële bedrijven met 500 of meer medewerkers op het punt om het land te verlaten, weet de krant Junge Freiheit.
Veel andere bedrijven zijn van plan om te vertrekken. De belangrijkste reden: het energie- en klimaatbeleid.
Dat zijn schokkende cijfers
Jurist Sietske Bergsma, die in Duitsland heeft gewoond, merkt op: “Zo’n 40 procent van alle Duitse industriebedrijven pakt inmiddels hun koffers om het land te verlaten. Dat zijn schokkende cijfers.”
“Hoofdreden: klimaatpolitiek maakt het ondernemen onmogelijk. De zelfmoord van Europa is hiermee niet ver weg,” benadrukt Bergsma. “Ook omdat er dus geen gevecht of weerstand komt uit die hoek.”
Ze wijst erop dat Nederland vaak vanzelf volgt.
Zo’n veertig procent van alle Duitse industriebedrijven pakt inmiddels hun koffers om het land pte verlaten. Dat zijn schokkende cijfers. Hoofdreden; klimaatpolitiek maakt het ondernemen onmogelijk. De zelfmoord van Europa is hiermee niet ver weg. Ook omdat er dus geen gevecht of… https://t.co/GEWe3DUNUW
— Sietske Bergsma (@SBergsma) August 30, 2023
Onvoorstelbaar
Financieel expert Ab Flipse reageert: “Het is onvoorstelbaar te zien hoe de grootste economie van Europa massaal ‘zelfmoord’ pleegt. West-Europa is verloren.”
Verleden week waarschuwde ING-econoom Carsten Brzeski al dat de economische problemen van Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, zich verder opstapelen na een tegenvallend cijfer over het ondernemersklimaat in dat land.
Volgens Brzeski wacht de grootste economie van Europa een langere periode van stagnatie dan eerder werd gevreesd.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Chemtrails: Grieken geloven dat de overheid hun bewustzijn wil manipuleren
Gisteren vond op werkelijk ontluisterende wijze de ‘ontgroening’ van BBB plaats
Staatssecretaris van VWS begaat hier blunder van jewelste: ‘Wat een gotspe!’
Heb je weleens het gevoel dat je in de gaten wordt gehouden? Spookachtige foto van diepzeewezen maakt de tongen los
Brits pedofielennetwerk: kinderen misbruikt door ‘machtige elite’ en ministers
Verloren steden ontdekt in Libische woestijn
Waar acupunctuur het brein prikkelt zodat chi weer kan stromen
Als hij zijn mond opendoet wacht hem hetzelfde lot. Waarom de elite nooit zal toestaan dat Jeffrey Epstein hooggeplaatste pedofielen ontmaskert
Bijna derde van recente coronadoden niet veroorzaakt door virus