Demissionair minister Sigrid Kaag schrijft op Twitter dat het kabinet 1,5 jaar geleden met veel ambitie aan de slag is gegaan om grote opgaven op het gebied van klimaatverandering, onderwijs, wonen en veiligheid aan te pakken. De verschillen bleken te groot. Ik vind dat zeer spijtig, aldus Kaag.
“Met trots kijk ik terug op wat is bereikt,” zegt ze.
Met trots kijk ik terug op wat is bereikt. Samen met mijn gewaardeerde collega’s op het ministerie van Financiën zal ik mij de komende periode volop blijven inzetten voor Nederland. (2/2)
— Sigrid Kaag (@Minister_FIN) July 8, 2023
Die uitspraak van Kaag schiet bij velen in het verkeerde keelgat. “Alles gesloopt. Waar ben je trots op? Alle collectieve voorzieningen (waar ons belastinggeld voor bedoeld is) liggen in crisis (wonen, zorg, energie, voedsel, infrastructuur). En ondertussen zijn we wel deelgenoot gemaakt van een oorlog die we niet willen. Kregen we een tsunami aan asielzoekers. Wordt er 28 miljard uitgetrokken voor een verlaging van 0,000036 graden. Knettergek. Echt waar. Totaal ander universum,” reageert gezondheidswetenschapper Yvonne Simons.
Ja, er is veel bereikt en daar kun je trots op zijn
Voormalig Kamerlid Gabrielle Popken vat samen: “Trots. Toeslagenaffaire. Vermiste uithuisgeplaatste kinderen, hyperinflatie, oorlog met Rusland, boeren kapot, onbetaalbare boodschappen, onbetaalbare energie, lockdowns en gedwongen vaccinaties, ons land overspoeld met immigranten. Trots.”
Ook publicist en historicus Roelof Bouwman heeft een rijtje samengesteld: Hyperinflatie, recordwoningnood, stikstofcrisis, lerarentekort, asieltsunami, zorginfarct, toeslagenaffaire, energiearmoede, een verwaarloosde krijgsmacht, het gasdrama in Groningen. “Ja, er is veel bereikt en daar kun je trots op zijn,” zegt hij sarcastisch.
Sloper des Vaderlands raaskalt
Financieel expert Ab Flipse vindt het zeer spijtig dat er in 1,5 jaar tijd zoveel extra kapot is gemaakt. “Het kost minstens 1,5 generatie om de maatschappelijke, sociale en financiële schade te herstellen die jullie hebben aangericht en dat reken ik ook jou aan!”
“Sloper des Vaderlands raaskalt,” twittert PVV-leider Geert Wilders.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Obesitas te lijf met hypnose. Kan dat?
Prof. Schetters: ‘Mensen tussen 65 en 80 jaar hebben kans van 1 op 3000 om aan de injectie te overlijden’
Verpleegster over de vele geprikte covidpatiënten: ‘Er wordt niet over gesproken’
BBC stelt Rutte vragen over de vele ‘complotdenkers’ in Nederland
Rusland niet welkom bij Olympische Spelen, maar veroordeelde kinderverkrachters wel
FVD-fractievoorzitter over rellen Scheveningen: ‘Een enorme horde allochtone jongeren die Den Haag afbreekt’
Econome: we staan aan de rand van een financiële crisis als in 2008
De wet van wederkerigheid
Filmpje: Oud-premier Balkenende is ‘groot voorstander’ van Great Reset-doelen