In een stuk voor website OpinieZ vraagt sociaal-psychologe Alma van Hees aandacht voor de misleidende Netflix-docuserie ‘Our Planet’, gesponsord door het WWF, waarin onder meer te zien is hoe walrussen van een klif vallen.
Komt door de opwarming van de aarde, beweert Sir David Attenborough in de serie.
Dat de walrussen achterna werden gezeten door hongerige ijsberen en dat dit een bekend fenomeen is, werd er niet bij verteld.
Sprookje
Klimaatalarmisten zijn kennelijk naarstig op zoek naar een ander dier nu keer op keer blijkt dat het goed gaat met de ijsberenpopulatie.
“Helaas zal ook dit sprookje niet lang standhouden,” merkt Van Hees op. “Het gaat al jaren goed met de walrussen, die juist lijken te profiteren van iets minder ijs.”
Ze hekelt deze vorm van groene propaganda en wijst erop dat de wereldtemperatuur al zo’n 20 jaar weigert omhoog te gaan.
Onafgebroken indoctrinatie
Toch blijven de mainstream media (MSM) eenzijdig over dit onderwerp berichten. Het is volgens Van Hees ‘één uniforme grijze brij geworden’. Ze spreekt van ‘onafgebroken indoctrinatie’.
Er zijn tegelijkertijd veel zaken waar de MSM niet of nauwelijks over berichten, stelt ze. Denk aan de moord op blanke boeren in Zuid-Afrika, de vervolging van christenen en no-go areas in Europese steden.
Verzet
En mensen die hiertegen in verzet komen, zoals de gele hesjes of de voorstanders van de Brexit, worden afgeschilderd als onruststokers en antisemieten.
Of ze worden massaal van social media gegooid.
[OpinieZ]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Welkom in Graailand: De kloof tussen de politiek en het volk is nog nooit zo groot geweest
Het gaat beginnen: Trump-advocaat kondigt grote rechtszaken aan. ‘Stortvloed aan bewijs’
Journalist maakt compleet gehakt van berichtgeving NOS: ‘De meeste mensen willen niet meer bij Oekraïne horen’
Vaticaan houdt informatie achter over buitenaards leven
Kijk: Gideon van Meijeren geschorst van het debat omdat hij een T-shirt met een foetus draagt
‘Slachtoffer’ van nep-gifgasaanval Douma werd gelokt met koekjes en kreeg daarna water over zich heen. Hier doet hij zijn verhaal
Het is aan het gebeuren, het is nu aan het gebeuren. Baudet voorspelt enorme afstraffing voor gevestigde orde op 23 mei
Vreemde ‘slaapstoornis’ laat mensen demonen zien
Bedankt, Rutte en De Jonge: ‘Vaccinatieplicht verstopt in wetsvoorstel over testbewijzen’