Het is echt onzin, zei toenmalig premier Rutte toen FVD-leider Thierry Baudet stelde dat Oekraïne of Amerika achter de sabotage van de Nord Stream-pijpleiding zou zitten. Inmiddels is er een Oekraïner gearresteerd en worden zes andere Oekraïners verdacht.
Rutte zwijgt, net als de media. Hoe anders was het toen Rusland de schuld kreeg van dezelfde misdaad?
Muisstil
“Het was veel aannemelijker dat Amerika en Oekraïne er achter zaten. En toen ik dat zei – het begint een beetje een patroon te worden – dan zegt iedereen: je bent gek. En een paar jaar later blijkt het toch zo te zijn en dan is het muisstil,” zei Baudet voor de camera van PowNews.
Nord Stream vervoerde goedkoop Russisch gas naar Europa. Het gevolg van de sabotage? We importeren duurder gas uit onder andere de VS. De energierekening gaat door het dak, alles wordt duurder, lichtte Baudet toe.
De media zijn complicit
Toenmalig president Joe Biden waarschuwde al dat Nord Stream 2 ‘niet meer zal bestaan’ als Rusland Oekraïne zou binnenvallen. “Dat zullen we dan beëindigen.”
Wat zullen de gevolgen zijn van deze Oekraïense aanval op een NAVO-lidstaat? Dit gaat geen enkele impact hebben en zal verdwijnen in de media, voorspelt Telegraaf-journalist Wierd Duk. De media zijn complicit en staan aan een bepaalde kant, zei Duk tegen PowNews.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ollongren (D66): ‘Blad Gezond Verstand hoort naast Fabeltjeskrant’
Bekendmaking identiteit Damsteker maakt veel los: ‘En wij maar betalen…’
Ex-FBI’er zag engelen op rampplek Vlucht 93 (video)
Arts: ‘Wijze waarop de Australische overheid mensen zonder mondkapje behandelt, is mensonterend, misdadig en pervers’
Je gelooft je ogen niet: Amerikaanse overheid geeft document vrij met details over aliens, schepen en thuisplaneet
‘Waren het meerdere soorten wezens?’ Congreslid bevraagt getuige over lichamen in bezit van Defensie
Professor: de echte slagers bevinden zich veel dichter bij huis
Professor Sucharit Bhakdi: ‘We zijn in oorlog! Sta op!’
Aan het begin van het kerstreces stuurt minister Kuipers een belangrijke brief naar de Kamer