Buitenland

Politiegeweld Catalonië is voorproefje van politieke onderdrukking in EU. Europarlementariër trekt van leer in deze video

Help ons door deze info met jouw kennissen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Nigel Farage heeft gezegd dat de Europese Unie steeds meer op de oude Sovjet-Unie begint te lijken, aangezien EU-leiders weigeren het politiegeweld tijdens het Catalaanse referendum te veroordelen.

De Spaanse politie zette wapenstokken en rubberen kogels in tegen vreedzame kiezers in Catalonië in een poging het referendum te verstoren.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

De EU heeft het geweld niet veroordeeld, maar herhaalde simpelweg de woorden van de Spaanse premier Rajoy. Die zei dat het referendum ongeldig was.

Schokkende geweld

Voormalig Ukip-leider Farage zei dat de EU er nog nooit zo slecht voor heeft gestaan als nu en voegde toe dat het referendum in Catalonië laat zien hoeveel verdeeldheid er is binnen EU-landen.

“De reactie van de EU op deze anti-democratische daad is veelzeggend,” schreef hij in de Daily Telegraph. “De Europese Commissie zei alleen maar dat het referendum illegaal was.”

“De commissie veroordeelde niet eens het schokkende geweld dat overal ter wereld op tv werd getoond,” vervolgde hij.

Oude Sovjet-Unie

De vicevoorzitter van het Europees Parlement, Ramon Luis Valcarcel, twitterde dat de volksraadpleging een ‘coup tegen Europa was’.

“Zijn houding is niet verrassend, aangezien de EU erg begint te lijken op de oude Sovjet-Unie,” zei Farage.

“De EU heeft zijn eigen politiemacht, de European Gendarmerie Force, die bestaat uit 900 man personeel en nog eens 2300 agenten op standby,” klonk het.

Nooit gedacht

De Europarlementariër vindt het erg vreemd dat de EU in andere delen van de wereld mensenrechten zegt te verdedigen, terwijl het blok in dit geval weigert op te treden.

“Juncker komt hier om te spreken en maakt geen enkele verwijzing naar de dramatische gebeurtenissen die plaatsvonden in een lidstaat van de EU, naar verluidt een moderne democratie,” zei hij.

“Ik heb de EU ondemocratisch en anti-democratisch genoemd, maar ik had nooit gedacht dat de politie van een lidstaat van de unie 900 mensen zou verwonden in een poging ze ervan te weerhouden om te gaan stemmen,” aldus Farage.

Niets

Mensen hebben toch het recht om hun mening te uiten? We zagen vrouwen die aan hun haren uit de stemhokjes werden gesleept en oude dames met wonden in hun gezicht.

En wat heeft meneer Juncker hierop te zeggen? Helemaal niets. “Het is buitengewoon dat deze unie bereid is zoiets door de vingers te zien,” besloot de politicus.

Bekijk ook onderstaande video:

Foto: Màrius Montón Wikimedia Commons

[Express]

Interessant

Vond je deze informatie interessant?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

22 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Henk van der Heijden
Henk van der Heijden
8 jaren geleden

Ik zou zeggen “Sieg “enzovoort

Jeff
Jeff
8 jaren geleden

Alhoewel hij werkzaam was bij het instituut, verbaasd het mij enigszins, dat het lood zo geduldig is. Nog meer verbazing passeert bij mij de revue, dat bij oppositie van een zo invloedrijk man als Farage er niets aan de hand lijkt te zijn in Brussel. Reken maar uit, hoe veel kans het volk heeft met een referendum. Ik ben tegen geweld, maar besef me steeds meer, dat het wel is het laatste middel kon zijn. Het liefst zou ik zien, dat Catalonië de onafhankelijkheid nog even op een zijspoor zet en een minder explosieve regeling bedenkt. Maar als niet Catalaan of Spanjaard heb ik daar natuurlijk geen gedegen kijk op.

louise
louise
8 jaren geleden

Het gaat niet over de afscheiding…..volgens mij gaat het over de angst bij de EU leden…..
Wij hebben een referendum gehad waar een beetje lacherig over gedaan is en men heeft het naast zich neer gelegd…. OK Balen, en we weten nu hier dat de Democratie ter zielen is……maar vreedzaam… Dat hadden ze in Spanje ook kunnen doen, jongens hou een Referendum maar onafhankelijk worden jullie niet…. Maar je bent toch volkomen op de verkeerde weg als je mensen op geweldadige wijze tegenhoud om te gaan stemmen??????? Dan verkeer je als land wel in een heel erge crisis…… en de EU, tja stel je nou eens voor dat de bevolking letterlijk op gaat staan??Paniek dus bij de burocratische ambtenaartjes…… Geweld is altijd zinloos……..Overigens heb ik wel bewondering voor de Catalanen, zij gaan massaal de straat op.,met 10 duizenden tegelijk zag ik in de buitenlandse kranten…….moet je hier komen,dan wordt het gelijk al afgedaan als…..dat helpt niet…… Ach en Farage die is allang blij dat het Brexit is……

Minute Repeater
Minute Repeater
8 jaren geleden

Daar hebben we weer “Reichsleiter für Propaganda” Timmermans die een heel gevaarlijk president schept door te stellen dat proportioneel geweld toegestaan is om de “staat” te beschermen. Met andere woorden; doe je iets wat de overheid niet leuk vind/burgerlijke ongehoorzaamheid en de “Sicherheitspolizei” word op je afgestuurd. Zoals gebruikelijk is het heel vaag weer omschreven zodat alles daar in principe onder kan vallen, het zal ook niet lang meer duren voordat ze dit mooie export product gaan introduceren naar de andere EU landen.

Dan zijn geijl over de “rule of law” is ook te lachwekkend voor woorden; daar de EU haar wetten stelselmatig schend als ze het haar uitkomt. Dan laat ik het schenden van nationale grondwetten en geldige referenda´s door de EU nog maar even buiten beschouwing. De “the rule of law” gehoorzamen is leuk, maar zolang de de wetten die gemaakt worden niet in het belang zijn van een bevolking en leiden tot onderdrukking is het niets meer dan een “death trap”.

Wat is er nog meer nodig om de grote massa wakker te schudden, het is serieus beangstigend wat er allemaal gaande is en welke wetgeving klaar staat om ingevoerd te worden.

Shadow1100
Shadow1100
8 jaren geleden

Google maar op FEMA-camps. Schrik niet.

Kees
Kees
8 jaren geleden

In Nederland zijn we niet zo van de protesten. Klagen dat wel, maar verder niet te moeilijk. Als ik van mezelf uitgaat. Ik zou ook niet zo snel de straat op gaan, maar uiteindelijk is dat het enige wat we kunnen doen.
Er zijn twee mogelijkheden. We blijven rustig doorgaan als we nu doen en we worden steeds verder in de hoek gedreven. Niet leuk, maar het veiligste. Of we gaan massaal de straat op. Met de nadruk op massaal. Dan breekt de pleuris uit. Ik kan me voorstellen met veel gewonden of erger. Voorlopig hebben we het over het algemeen nog te goed. Don’t rock the boat.

An Archist
An Archist
8 jaren geleden

Farage is een held. Jammer dat de media dit soort stukjes (zendtijd politieke partijen of het journaal) nou net niet laten zien.

Het is een waarheid als een koe en Farage heeft Junker en Verhofstadt (en de hele EU wat dat betreft) door alsof het kleuters zijn die in de koekjespot zitten.

Rutte Pechtold en die andere zooi, van een laken een pak. Veel poeha maar ze zeggen niks. En NSB-ertjes Pechtold en Rutte hangen de aimabele politici uit, terwijl ze met bewoordingen en daden, schijt aan de burger hebben: rechtstreeks in je gezicht en we lachen er ook nog om.

Wie zijn nu de echte fascisten? Ik begin te twijfelen…..

Frans
Frans
8 jaren geleden

Mogen de Catalanen vrij worden waarin ze onvrij zijn gemaakt?
Of vrij worden waar ze nog onvrij zijn omdat de ontwikkeling van de mens naar meer zelfbewustwording gaat?.
Kan dat door juist geen eigen staat op te eisen maar je gewoon innerlijk vrij te voelen?
Zou de regering van Spanje door het meelopen met EU in Brussel op deze manier niet volledig
zichzelf verloochenen ten overstaan van de Cataloniers.?
Ik hoop dat alle krachtdadige en harte warmte- energie en spirituele wensen van de Cataloniers als een groot gebed verhoort worden en zo de vrijheid brengt die alle individuele landen vrij maken van de tirannie van Brussel.
Dat moet toch lukken? In die zin is een strijd een geweldig daadkrachtig gebed naar vrede en vrijheid van het individu.
Zelfbewust worden en bewustwording is de basis voor de nwe. vrijheid die zijn intrede wil gaan doen en die op de drempel staat in het Licht te treden.
Stuur licht en goede gedachten naar Catalonie en Las Vegas.

Faya
Faya
8 jaren geleden

Wat zijn dat voor mensen die maar blijven hameren, telkens weer, dat we de massaal de straat op moeten?
Zien ze dat als de oplossing of houden ze heimelijk van chaos?
Weten ze niet de dat meeste mensen van de FBI en CIA inmiddels overgelopen zijn naar het Trump camp?
Kennelijk niet want de msm heeft het ze niet verteld.
Ze doen gewoon net alsof er geen Trump is, dat de NWO dus een feit is, kortom ze verkeren in de waan dat Hillary het is die het voor het zeggen heeft.
Dus Weest bang mensen! is wat ze uit willen dragen.
Ze hebben het er maar druk mee hier.
Ze gaan nog raar op hun neus kijken.

Jeff
Jeff
8 jaren geleden

Het is natuurlijk wel zo Faya, dat als je massaal in beweging komt er pas iets schijnt te kunnen veranderen. Je kan dan ook denken aan massaal morgen niet naar ons werk gaan of massaal geen tv kijken/de auto laten staan/uit eten gaan etc.etc. Dan kunnen dingen echt wel anders ineens hoor. Het probleem zit ‘m in het feit, dat er te veel individuen zijn, die daar dan toch niet aan meedoen; ik krijg geen geld als ik niet naar m’n baas ga; ja maar ik wil voetbal zien; ik wil toch rijden, want ik ga naar m’n werk. Kijk, en daar hebben ze gewonnen; zaai verdeeldheid, creëer een klassestelsel en je krijgt nooit meer iedereen tegelijk tegen je. Chaos? welke chaos bedoel je dan? Als morgen hier de straten opengaan om gelijkheid te krijgen in een eerlijk land, dan doe ik op mijn 55e gewoon mee. Ik houw heimelijk van een toekomst voor iedereen.

Louise
Louise
8 jaren geleden

@ flardinga dank je wel voor je informatie voor een betere beeld vorming……….Het gaat mij nou niet zo over de afscheiding zelf, dat kan ik me nog wel voorstellen dat Spanje dat niet wil, ook omdat Catalonië economisch heel goed doet…… Maar we leven in een tijd dat mensen stemrecht hebben en dat moet toch zonder geweld kunnen… Ik hoop in ieder geval dat het niet verder escaleert, er is al genoeg ellende…….., En eigenlijk wordt het ook steeds duidelijker dat de verschillen binnen de EU veel te groot zijn , de culturen wel te verstaan……groet Louise

dna
dna
8 jaren geleden

Dat was mishandeling en dus strafbaar

Back to top button
22
0
We lezen graag je reactie!x