Optochten en borden met teksten als ‘stop nu’ en ‘het klopt niet’ maken geen enkele indruk op onze overheid. Het is juist ondermijnend van wat je probeert te doen. Dat zei hoofdredacteur van het blad Gezond Verstand Karel van Wolferen onlangs tijdens de conferentie Bevrijding van bedrog. Beelden van de bijeenkomst circuleren momenteel op social media.
“Het is een soort gesprek dat je met de overheid aangaat en dat moet je niet doen,” benadrukte Van Wolferen. “Die overheid van ons, dat kabinet-Rutte, dat zijn uitvoerders van opdrachten. Dat zijn hulpdiensten.”
Dit. Je kan niet onderhandelen op basis van een leugen. pic.twitter.com/1AjsXji5iw
— Sietske Bergsma (@SBergsma) March 12, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Uitgemaakte zaak
Het was vanaf het begin een uitgemaakte zaak: de boeren gaan verliezen. Ze zijn gaan onderhandelen. Je kan niet onderhandelen over iets wat niet bestaat, aldus de emeritus hoogleraar.
“Als je in discussie gaat, erken je dat er een issue is. Nee, er is geen issue!”
Wat is verzet? Optochten op het Museumplein? “Je moet de vijand kennen,” zei Van Wolferen. “Je moet uitvissen wat de vijand is. Het is een misdaadsyndicaat. De financiële opperheren zijn daarin een heel belangrijk element.”
Ga niet onderhandelen
We zien overal omgekeerde vlaggen, maar dat is theater. “Wat er zou moeten zijn gebeurd in de oppositie daartegen was een grote brul die altijd maar weer herhaald zou moeten worden: ga niet onderhandelen!”
En: zeg je lidmaatschap van de LTO op. “De LTO zorgt ervoor dat jullie straks verdwijnen,” waarschuwde Van Wolferen.
Als je de taal van de vijand spreekt – stikstofprobleem, enzovoorts – dan heb je al een stap genomen naar je verlies. Je kan niet winnen als je in termen van de vijand spreekt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Amerikaanse coalitie dropt voedsel en medicijnen voor IS-terroristen in Irak. Wat je moet weten
Franse kinderen krijgen geen ADHD
Experiment laat zien: Alles wat je weet over culinaire oliën, klopt niet
Alternatieve gezondheidszorg scoort per saldo beter. Deze journalist laat zien hoe
Memo: ‘Vaccinweigeraars’ als psychiatrisch ziek bestempelen en medicatie geven
‘Groene mannetjes-signaal’ uit 1967 bepalend voor SETI-beleid
Katholiek theoloog: maak einde aan autoritair bewind paus
Gratis pretparkbezoekjes voor asielzoekers: in België zijn ze ‘nog vele malen gekker’
NSC wil onderzoek naar aanhoudende oversterfte: ‘Hoop dat de nieuwe minister hier werk van gaat maken’