Aanhangers van Yasmina Haifi zijn op internet een petitie gestart om de naam van de in opspraak geraakte justitie-ambtenaar te zuiveren. Haifi twitterde vorig jaar: ‘ISIS heeft niets met Islam te maken… is vooropgezet plan van zionisten die bewust Islam willen zwart maken’.
Over de tweet ontstond veel ophef. De initiatiefnemers van de petitie vinden dat Haifi ten onrechte wordt gebrandmerkt als ‘antisemiet’ en ‘moslimextremist’. Ze werd vanwege de tweet voorwaardelijk ontslagen. Ze mag wel op het ministerie van Justitie blijven werken, maar wordt meteen ontslagen als ze nog een keer een dergelijke tweet plaatst.

De Adviescommissie grondrechten en functie-uitoefening ambtenaren (AGFA) oordeelde dat de tweet valt onder ‘plichtsverzuim’. De AGFA adviseerde een berisping uit te delen. De nieuwe minister van Justitie Ard van der Steur deed niets met dit advies.
Naamzuivering en compensatie
Steungroep Y. Haifi: “Het feit dat het ministerie van Justitie het advies van AGFA niet opvolgt – wat nooit eerder is gebeurd – laat zien dat het ministerie het voorkomen van gezichtsverlies en het tegemoetkomen van extreemrechts belangrijker vindt dan de rechten van een individuele burger.”
De aanhangers van Haifi vinden dat de minister het advies moet overnemen en vragen daarnaast om naamzuivering en compensatie voor de aanzienlijke schade die zij heeft moeten ondervinden. Zij noemen Haifi een integere professional die zich al jaren inzet tegen racisme en onrecht.
Racistische tweets
Haar tweet betrof niet een bevolkingsgroep, maar het zionisme – een politieke ideologie waar verschillende meningen over mogen bestaan. Dit is ook het oordeel van het Openbaar Ministerie naar aanleiding van een tweetal aangiftes.
De uitspraak van het OM luidt: “Na bestudering van de tekst van de tweet zelf, de samenhang van de tekst en de context waarin de tweet is geschreven, blijkt dat er onvoldoende bewijs is om aan te nemen dat in dit geval met de term ‘zionisten’ de gehele joodse bevolkingsgroep werd aangeduid. Nu niet is voldaan aan de wettelijke vereisten is de uitlating in de tweet van 12 augustus beoordeeld als niet strafbaar.”
De steungroep vindt het veelzeggend dat bij geen van de tientallen ambtenaren, bestuurders en politici die recentelijk en de afgelopen jaren racistische tweets hebben geplaatst, een disciplinaire maatregel is getroffen, laat staan een ontslag is opgelegd. Haifi kan zich niet verweren tegen de hetze die tegen haar wordt gevoerd vanwege een pers- en spreekverbod, klinkt het nog.
De petitie is hier te vinden.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Bewustzijn gaat na de dood naar een ander universum’
Huisarts haalt uit naar minister De Jonge: ‘Welke weldenkende burger gelooft die clown?’
Pluto zou helemaal bevroren moeten zijn, maar blijkt nu vloeibare oceanen te herbergen. Is hier leven?
‘Mijn winnaar deze week was niet Wilders, maar Marcel de Graaff, die blijft exposen wat ons is aangedaan’
Conferentie mysterieuze bulderende geluiden
Opnieuw mysterieuze graancirkel ontdekt in Frankrijk. Is dit de nieuwe hotspot?
Bijval voor huisarts Jan Vingerhoets na vonnis Raad van State: ‘De minister van VWS móet dit onrecht stoppen’
Chinese stad Wuhan gehuld in mysterieuze mist
Ik weet wie er betrokken waren bij de ramp met vlucht MH17. Officier Oekraïense veiligheidsdienst doet boekje open