Eind vorige maand zei premier Rutte dat FVD ‘een nieuw dieptepunt heeft bereikt’ door een journalist van Hart van Nederland in een YouTube-filmpje ‘in diskrediet’ te brengen.
“In een democratie moeten journalisten hun werk kunnen doen zonder in diskrediet te worden gebracht,” schreef Rutte op Twitter.
FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren zette politiek verslaggever Merel Ek van SBS6 weg als ‘riooljournalist’. Zij had beweerd dat het woord ‘liquideren’ ook kan worden gedefinieerd als ‘wegsturen’. Dat bleek niet te kloppen. Van Meijeren besloot verhaal te halen en zette de beelden van de confrontatie op internet, waarna leden van het establishment over elkaar heen buitelden om hun afschuw uit te spreken.
Hetze
In een hoofdredactioneel commentaar schrijft Telegraaf-hoofdredacteur Paul Jansen dat de pers zelf doet wat ze FVD verwijt. Op Twitter trekt Denk-fractievoorzitter Farid Azarkan fel van leer tegen Jansen. “Het is het perverse verdienmodel van De Telegraaf om haat te zaaien en op te ruien. Met de nationale schandvlek en als journalist vermomde Wierd Duk voorop,” schrijft Azarkan.
Duk is al enige dagen middelpunt van een hetze. Eerder deze maand schreef hij een artikel over de hypocrisie van de ‘klimaatridders’, die de halve wereld overvliegen, maar ons vertellen dat we moeten minderen om de planeet te redden. “Ze zwaaien wat af met de vermanende vinger, maar geven zelf zelden het goede voorbeeld.”
Goede en terechte vraag
Op de foto bij het artikel prijken onder meer klimaatpaus Ed Nijpels, cabaretier Dolf Jansen, GroenLinks-leider Jesse Klaver, Sander Schimmelpenninck, klimaatminister Rob Jetten en voormalig D66-Kamerlid Sidney Smeets. Toen zij werden geconfronteerd met hun eigen gedrag, kwam er een niet aflatende stroom van haatreacties op gang.
Van Meijeren reageert: “Vandaag gaan we erachter komen of premier Rutte áltijd vindt dat in een democratie journalisten niet in diskrediet mogen worden gebracht, of alleen wanneer FVD kritiek heeft op de journalistiek.”
Hij krijgt bijval van fractiegenoot Ralf Dekker: “Goede en terechte vraag.”
Vandaag gaan we erachter komen of @MinPres áltijd vindt dat in een democratie journalisten niet in diskrediet mogen worden gebracht, of alleen wanneer #FVD kritiek heeft op de journalistiek. https://t.co/TFIs6yJ1AB pic.twitter.com/cwF7UFZPRb
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) November 27, 2022
Ouders opgelet: Pampers-luiers ‘bevatten kankerverwekkende stoffen’
Rijk denken versus arm denken: waarom het ertoe doet
10 Europarlementariërs schrijven brief aan voorzitter over vaccinatiecampagne: ‘Dit moet onmiddellijk stoppen’
Inwoners van Pijnacker maken melding van vreemde geluiden in de lucht
Demissionair kabinet-Rutte benoemt doodleuk 3 nieuwe bewindslieden: ‘Ongehoord’
Nieuwe overheidscijfers: Honderdduizenden mensen hadden medische hulp nodig na coronavaccinatie
Chemtrails: wat kunnen we ertegen doen?
NASA aangeklaagd om verdoezelen leven op Mars
Is uw kind gevaccineerd tegen waterpokken? Dan kan het deze ziektes oplopen