Viroloog Ab Osterhaus, die op de Nederlandse tv geregeld wordt opgevoerd als corona-expert, blijkt een bedrijf te hebben dat in 2004 is opgericht. Twee jaar geleden, in 2018, stond daar opeens 5,666 miljoen euro op de rekening. “Dat is heel vreemd,” zegt ondernemer Erik de Vlieger in de podcast van Yves Gijrath.
Gijrath liet zijn financieel adviseur onderzoek doen, maar die kwam het geld nergens tegen in de jaarrekening over 2018. “Dit is een raar verhaal,” zegt hij. Daarnaast gaat het gerucht dat RIVM-baas Jaap van Dissel aan het begin van de coronacrisis 6 miljoen euro heeft laten veiligstellen door zijn vermogensbeheerder.
“Osterhaus en Van Dissel zijn degenen die het vaakst op tv zijn. Aan Osterhaus hangt al een geurtje vanwege het ebola-vaccin. En nu lopen we tegen twee hele opmerkelijke dingen aan. Eén: een gerucht, twee: een feit. En we hebben geen idee wat er gebeurd is met die 5,5 miljoen en waar het geld vandaan kwam,” zegt Gijrath. “Dit moet uitgezocht worden. Dit is een raar verhaal.”
Nog nooit gezien
De Vlieger voegt toe dat hij al heel wat jaarcijfers in zijn leven heeft gezien, maar dat hij dit nog nooit heeft gezien. Hij merkt op dat er veel geld omgaat in de farmaceutische industrie en dat Osterhaus het geld misschien wel heeft gekregen na een positief advies over een medicijn of goedkeuring van een bepaald middel. “Elk nieuw medicijn brengt honderden miljoenen, zo niet miljarden op. En als je dan een jaar eerder de markt op kan na een positief advies, dan heb je daar wel 5 miljoen voor over.”
Jaap van Dissel en Ab Osterhaus hebben wat uit te leggen.
Ineens staat er €5.6 miljoen op een al bestaande BV van Ab Osterhaus. Waar komt dit geld vandaan? ?
Fragment: 1-2-tje met Yves & @DevliegerErik.
Luister vanaf 38.30min het hele verhaal via:https://t.co/jhq94TLCoQ pic.twitter.com/ktK0hL233u
— Beps. ?? (@VrouwvdVrijheid) November 20, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kaag overladen met kritiek na uitspraken over compensatie energie: ‘Zoveel mensen in de shit en dan komt ze hiermee?!’
Baudet zorgt voor vuurwerk in Kamer: ‘Het hele verhaal klopt van geen kant’
‘Zeer zorgwekkend’: al 18 maanden onafgebroken oversterfte in Schotland en geen haan die ernaar kraait
Met deze video rechtvaardigde ABP de ‘duurzame’ investering in failliete accumaker: ‘Daar gaat uw pensioen’
Ministers Adema en Van der Wal: in 2030 moeten de Great Reset-doelen zijn gehaald
‘Triest’: Coalitie vindt het prima dat het kabinet de EU-identiteit ondemocratisch heeft ‘goedgekeurd’
Kremlin: “Overwinning Clinton zou geleid hebben tot derde wereldoorlog”
Nieuw boek: Miljoen Duitsers werden in nasleep van WOII verkracht door geallieerden
Franse Twitter-peiling: Ruim 90 procent zegt dat de westerse media tegen ons liegen