Bijna 1700 veehouders hebben zich aangemeld voor de diverse ‘vrijwillige’ uitkoopregelingen, die in het leven zijn geroepen om de stikstofuitstoot terug te dringen. Dat heeft het ministerie van Landbouw bekendgemaakt.
Met name de regeling voor ‘piekbelasters’ trok relatief veel aanmeldingen: 920. Piekbelasters zijn bedrijven die veel stikstof uitstoten in of bij natuurgebieden. Het gaat vooral om varkenshouders en melkveehouders.
Met dank aan het kabinet-Rutte V
“U begrijpt natuurlijk wel dat met het verdwijnen van 1700 veehouders niet alleen het vlees, maar ook de melk, yoghurt, boter en kaas nog veel en veel duurder zullen worden,” merkt voormalig Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen op.
“Met dank aan het kabinet-Rutte V. Mogelijk gemaakt en gesteund door PVV en BBB,” voegt hij toe.
Weer een dossier waarop de BBB de boeren laat vallen
Ondertussen bereidt de provincie Zuid-Holland, waar BBB meebestuurt, zich voor op handhaving van ‘illegale’ PAS-melders vanaf 1 maart. Dat zijn boeren die op dit moment geen natuurvergunning hebben.
Provinciebestuurder Frank Rijkaart (BBB) heeft in reactie op vragen van het CDA en de ChristenUnie aangegeven verschillende scenario’s voor deze handhaving te overwegen.
“En weer een dossier waarop de BBB de boeren als een baksteen laat vallen,” reageert FVD Zuid-Holland. De partij zegt over de PAS-melders: “Boeren die sinds jaren al in grote onzekerheid leven over wat de toekomst hen zal brengen.”
Lastenverzwaring
En ondertussen gaat ook onder het zogenaamd ‘meest rechtse kabinet ooit’ de lastenverzwaring door. Een gemiddeld gezin is komend jaar honderden euro’s meer kwijt aan vaste lasten.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Boer vraagt lobbyisten om ‘100% veilig’ frackingwater op te drinken. Kijk hoe ze hierop reageren
Getuige UFO-landing Zimbabwe spreekt voor het eerst: “Plotseling stonden ze recht voor ons”
Kijk: basketballer grijpt naar borst en zakt midden in de wedstrijd in elkaar
5G is absoluut níet veilig. Voormalige Microsoft-baas somt een aantal belangrijke feiten op
Diepe staat is ‘doodsbang’ voor wat er naar buiten gaat komen. Welke geheime memo’s zijn er nog meer?
“Mensen worden misleid over orgaandonatie”
Grootste insectenkwekerij ter wereld staat in Bergen op Zoom en is geopend door de koning (dit zijn de investeerders)
Hoe België zijn ziel heeft verkocht aan het World Economic Forum: ‘Misselijkmakend’
Syrische leger ontdekt Israëlische en NAVO-wapens in opslagplaatsen IS. Bekijk hier de beelden