Een vuistdik rapport uit 1943 van de Amerikaanse inlichtingendienst OSS (Office of Strategic Services), een voorloper van de in 1947 opgerichte CIA, getiteld The Philips Concern staat vol beschuldigingen.
De interne politieafdeling bij elektronicaconcern Philips zou bijvoorbeeld nauw hebben samengewerkt met de Gestapo. Dat meldt Radio 1.
Verder luidde het dat ‘in het bedrijf fascisten werken of mensen met pro-fascistische ideeën’. Het rapport is ruim duizend pagina’s dik, voorzien van het stempel ‘geheim’ en werd recentelijk door een Duitse onderzoeker ontdekt in een archief in Washington.
Spionageoperaties
Uit het historische document blijkt daarnaast dat de Philips-top in 1942 aan het OSS heeft aangeboden het internationale netwerk van Philips te gebruiken als informatiebron en dekmantel voor spionageoperaties.
Waarop baseert het OSS haar aantijgingen? Waarom zocht Philips samenwerking met Amerikaanse geheime diensten? En waarom geeft het bedrijf zelf nog steeds geen volledige openheid van zaken?
Beluister hier de uitzending van het journalistieke onderzoeksprogramma Argos op Radio 1 over koopmanschap, spionage en dubbelspel.
Bron: VPRO.nl






Marilyn Monroe wilde persconferentie geven over ‘dingen uit de ruimte’
Krijgen alle Zwitsers een onvoorwaardelijk basisinkomen?
Topkardinaal: Krachten achter ‘Grote Reset’ gebruiken corona om ‘moorddadige agenda’ te bevorderen
Baanbrekend onderzoek linkt fluoride aan suikerziekte
Beursanalist: ‘Mensen gaan dood door coronabeleid Rutte!’
VIDEO: Amerikaanse overheid filmt UFO boven Puerto Rico ‘die van vorm verandert en zich in tweeën splitst’
Ex-running mate Kennedy onthult link tussen ‘chemtrails’ en bosbranden
Ursula von der Leyen zegt dat Oekraïne bij de EU mag: ‘Blijkbaar WIL men dit escaleren’
Geen bewijs voor agressieve plannen Iran. Britse generaal doet opvallende uitspraken (en steekt spaak in wiel van oorlogshaviken)