De Europese Commissie stelt voor een lening van in totaal 90 miljard euro te verstrekken aan Oekraïne voor de periode van 2026-2027. Hiermee zou de EU gedeeltelijk “de macro-financiële en militaire noden” van Oekraïne in deze periode dekken.
De middelen hiervoor leent de Commissie op de kapitaalmarkt. Formeel leent de Commissie de middelen op haar beurt weer door aan Oekraïne, waarbij de EU de rentekosten niet aan Oekraïne zal doorbelasten.
De Europese Unie gaat dus 90 miljard euro “lenen” aan Oekraïne om er zeker van te zijn dat Zelensky kan blijven doorvechten tot de laatste Oekraïner.
Geld dat naar de Amerikaanse wapenindustrie gaat en Oekraïne alleen hoeft terug te betalen als Rusland herstelbetalingen gaat… pic.twitter.com/kQ1dx1eNqL
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) February 22, 2026
Doorvechten tot de laatste Oekraïner
Oekraïne hoeft de lening pas terug te betalen wanneer de oorlog voorbij is en Rusland herstelbetalingen aan Oekraïne voldoet, zegt de Commissie.
De Europese Unie gaat dus 90 miljard euro “lenen” aan Oekraïne om er zeker van te zijn dat Zelensky kan blijven doorvechten tot de laatste Oekraïner, merkt Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen op.
Zal nooit gebeuren
Geld dat naar de Amerikaanse wapenindustrie gaat en Oekraïne alleen hoeft terug te betalen als Rusland herstelbetalingen gaat verrichten (wat natuurlijk nooit zal gebeuren, het is dus geen lening maar een gift), benadrukt hij.
“Ondertussen wordt in ons land alles duurder, gaan de belastingen verder omhoog, net zoals uw eigen bijdrage voor de zorg en worden de sociale voorzieningen verder afgebroken, want iemand moet de benodigde “oorlogsbelasting” gaan betalen voor deze absurde en zinloze proxyoorlog in Oekraïne en dat bent u.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het rommelt binnen de Duitse regeringspartijen: ‘Niet CO2, maar zon stuurt klimaat!’
Verstrikte dolfijn roept duiker om hulp en wordt gered (video)
De Sluier
15-jarige ontwikkelt test die alvleesklierkanker 168 keer sneller opspoort
Columbus was een massamoordenaar en de vader van de slavenhandel. Dit is de pijnlijke waarheid
Poolse wetenschapper ontdekt aluminium parasieten en eitjes in coronaprik: ‘Ontstellend’
Media beginnen kritische vragen te stellen over geweld Charlottesville. Waren relschoppers ingehuurd door pr-firma?
Pepijn van Houwelingen: dit is wat ze u niet vertellen over het World Economic Forum
Ondertussen op Volt-congres: ‘Criminelen zijn de beste Europeanen’