De nieuwe president van Tanzania is van plan een panel van experts te vormen dat haar moet gaan adviseren over het coronabeleid, schrijft Bloomberg. Ze draait het beleid van haar voorganger, die weigerde mee te gaan in de coronahysterie, terug.
“We kunnen onszelf niet isoleren als een eiland,” zei president Samia Suluhu Hassan, die verbonden is aan het World Economic Forum. “We kunnen niet alles aannemen uit het buitenland, maar we kunnen ook niet alles afwijzen.”
Haar voorganger John Magufuli, die afgelopen maand is overleden, was fel tegen mondkapjes en weigerde vaccins in te kopen. Zijn regering stopte in mei vorig jaar al met het publiceren van coronacijfers. De WHO riep het land op van koers te veranderen.
Vergiftigd
Hassan zei dat de corona-aanpak van haar regering ‘gebaseerd zal zijn op de wetenschap’ en dat ze mogelijk de besmettingscijfers weer gaat bijhouden. Dorothy Gwajima, een groot voorstander van het beleid van Magufuli, blijft minister van Volksgezondheid. Een nieuwe minister van Buitenlandse Zaken moet de betrekkingen met onder andere de Verenigde Staten verbeteren.
Afgelopen maand overleed Magufuli onverwachts aan een hartaanval. Een hoge overheidsfunctionaris beweerde dat hij vergiftigd is. Magufuli haalde het wereldnieuws toen hij een aantal monsters, waaronder geit en papaja, liet testen op corona. Toen de tests positief uitvielen, verbood hij de testkits en stelde hij een onderzoek in.
Hetzelfde lot
In februari schreef de krant The Guardian nog dat het tijd was om de president van Tanzania ‘te beteugelen’. Ook de Council on Foreign Relations vond dat hij het veld moest ruimen.
Magufuli onderging hetzelfde lot als Pierre Nkurunziza, de ex-president van Burundi. Die weigerde het spelletje mee te spelen en gooide de WHO-delegatie het land uit, waarna hij plotseling stierf aan een ‘hartaanval’ of ‘corona’. De nieuwe president draaide het coronabeleid onmiddellijk terug.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Brandpunt over vervalst bewijs in affaire-Demmink
‘Dit heb ik nooit eerder gezien’: gynaecoloog onthult dramatische stijging van miskramen
Medvedev maakte geen grap: buitenaardsen leven onder ons
Explosief verhoor: ‘Jeffrey Epstein claimde dat hij de financieel adviseur was van de Rothschild-familie in Frankrijk’
Antwoord van Rutte op allesbepalende coronavraag is ronduit schokkend
David Icke geeft rode pil om uit de Matrix gewekt te worden. De mond van deze journalist viel open van verbazing
Gandhi: “Vaccineren is barbaarse praktijk en dodelijke misleiding”
Gideon van Meijeren vraagt debat aan over zorgelijke ontwikkelingen in Roemenië, kijk wat er dan gebeurt
Levensechte cellen gemaakt van metaal (video)