Een nieuw rapport onthult dat westerse inlichtingendiensten betrokken zijn geweest bij aanslagen van terreurgroepen in Afrika.
Op 16 januari 2013 werd een aardgasinstallatie ten westen van de Algerijnse stad In Amenas aangevallen door tientallen islamitische extremisten die werknemers gijzelden.
Het Algerijnse leger bestormde de installatie drie dagen later, op 19 januari. De bezetting en de aanval kostte aan 32 gijzelnemers en tenminste 48 gegijzelden het leven.
Zwaarste aanval
Het was de zwaarste aanval op westerlingen sinds de terreuraanslagen in Londen van juli 2005.
Professor Jeremy Keenan van de Queen Mary University of London doet al jaren onderzoek naar de gijzeling in In Amenas.
Drie van de terroristen die uit In Amenas konden ontsnappen, werden later opgepakt door het Algerijnse leger.
Betrokken
Op de dag van de arrestatie vloog hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten James Clapper naar Algiers, volgens Keenan om te vermijden dat de geheime samenwerking tussen het Westen en de Algerijnse geheime dienst DRS in de openbaarheid zou komen.
In maart verschijnt er een rapport waaruit zal blijken dat de DRS de afgelopen 25 jaar achter bijna alle terreurgroepen en aanslagen in de regio zat en dat westerse inlichtingendiensten erbij betrokken waren.
Keenan schreef meerdere boeken over de clandestiene samenwerking tussen westerse en Algerijnse inlichtingendiensten.
Witte Huis
Kort nadat George W. Bush het Witte Huis had betreden nodigde hij de Algerijnse president Abdelaziz Bouteflika al uit in Washington.
Bush wist namelijk dat Algerije op zoek was naar een wapenleverancier en de president van het olierijke Algerije wist dat Bush op zoek was naar een partner in Noord-Afrika.
Tot de aanslagen van 9/11 ontmoetten de VS en Algerije elkaar minstens zes keer op het allerhoogste niveau, aldus Keenan.
Slechts twee
Op 9/11 kregen slechts twee burgervluchten toestemming om het Amerikaanse luchtruim te verlaten, waarvan één met het hoofd van de DRS.
In de zomer van 2002 mochten de Amerikaanse inlichtingendiensten de samenwerking met de DRS op poten gaan zetten.
De haviken onder leiding van toenmalig minister van Defensie Donald Rumsfeld wilden meer Amerikaanse troepen op Afrikaans grondgebied inzetten.
Uit te lokken
Keenan: “Maar hoe rechtvaardig je een strijd tegen extremistische moslims in West-Afrika als er in West-Afrika geen extremistische moslims zijn?”
Rumsfeld richtte vervolgens een orgaan op dat wereldwijd geheime black operations zou opzetten om reacties van ’terreurgroepen’ uit te lokken.
In februari 2003 liet de groep van Rumsfeld 32 Duitse en Oostenrijkse toeristen ontvoeren onder leiding van een agent van de DRS.
Mediacampagne
Er werd, zo zal blijken uit het rapport, ook een mediacampagne op touw gezet waarin de Sahara ‘een terreurmoeras’ werd genoemd dat moest worden ‘drooggelegd’.
De westerse media deden precies waarop de haviken hadden gehoopt: de ‘terreur’ in Afrika moest worden bestreden.
Amerikaanse troepen werden naar Afrika gestuurd en tegelijkertijd steeg de Algerijnse olie-expert naar de VS.
Mali
Keenan beschrijft verder tot in detail hoe Amerika en de DRS in Mali de Toeareg-rebellie op poten zetten.
Dankzij getuigenissen van gevluchte Al Qaida-strijders kon Keenan de betrokkenheid van westerse inlichtingendiensten vaststellen.
[MO]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Meest prangende vraag artsen over covidprik niet behandeld tijdens webinar, want ‘desinformatie’
Ik werd ingezet om buitenaardse schepen te bergen. Amerikaanse sergeant doet boekje open
Vicepresident Johnson zat volgens Rusland achter moord op Kennedy. JFK-files bevatten explosieve informatie
Dubbele moraal media pijnlijk blootgelegd na aanslagen in Duitsland. De grootste verschillen in berichtgeving op een rijtje
‘Schokkende’ Thorbeckelezing Omtzigt: ‘De stille revolutie die nodig is, vraagt actieve burgers’
Ab ‘Op1’ Osterhaus: een virus pakt iedereen die nog niet geprikt is
Virussmokkel Vincent Munster: ‘cowboy-viroloog’ die promoveerde bij Ab Osterhaus aangeklaagd voor twee misdrijven
Leven we in de Matrix?
Meetstations langs kust Antarctica laten geen opwarming zien. Is dit waarom klimaatalarmisten de Zuidpool mijden als de pest?