De regering van Kroatië gaat de schulden van de armste 60.000 inwoners van het land kwijtschelden. Met de ‘nieuwe start’ wordt slechts één procent van de totale schuld kwijtgescholden, maar men hoopt dat de maatregel op de lange termijn de economie een steuntje in de rug zal geven.
De overheid stemde op 15 januari voor de onorthodoxe maatregel, die maandag ingaat. “We schatten dat deze maatregel van invloed zal zijn op zo’n 60.000 burgers,” zei vicepremier Milanka Opacic over het plan. “Ze krijgen de kans om opnieuw te beginnen zonder schuldenlast.”
Diverse schuldeisers doen mee aan het plan. Het gaat om banken, telecombedrijven, nutsbedrijven, een aantal grote steden en de fiscus. In juli vorig jaar werden de tegoeden van 317.000 Kroaten bevroren vanwege schulden. De banken gaan ongeveer een vijfde deel van de rekeningen weer vrijgeven. Kroatië telt in totaal 4,4 miljoen inwoners.
“Het is voor het eerst dat een regering in Kroatië dit lastige probleem probeert op te lossen en we zijn er trots op,” zei premier Zoran Milanovic tijdens een kabinetssessie.
De overheid wil daarnaast iets gaan doen aan de gevolgen van de forse waardestijging van de Zwitserse munt. In de jaren voor de crisis heeft een deel van de huishoudens in Kroatië hypotheken afgesloten in franken, vanwege de lage Zwitserse rente.
Ee stijgende frank biedt sombere perspectieven voor de huizenmarkt in Kroatië. Voor huizenbezitters met een frankhypotheek zullen de maandlasten sterk stijgen en dat kan de economie ontwrichten. Daar wil de overheid een stokje voor steken.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Engels gezondheidsinstituut: gevaccineerden hebben 3 keer meer kans om te sterven aan ‘deltavariant’
Tweede Kamer bespreekt satanisch ritueel kindermisbruik liever niet in grote zaal: ‘Werkelijk schaamteloos’
Roemeens Europarlementslid over Zelensky: ‘Als hij het waagt om naar mijn parlement te komen breek ik zijn benen!’
Yoga Nidra: 20 minuten diepe rust die telt als 2 uur slaap
Mis het niet: Prof. Theo Schetters spreekt samen met artsen en wetenschappers in het Europarlement in Brussel
Eerdmans (JA21) zou het om met de woorden van Coenradie te spreken ‘helemaal prima’ vinden om met D66 te regeren
“De confrontatie tussen het establishment en het volk zal genadeloos zijn”
Meer dan HELFT proefpersonen krijgt last van bijwerkingen na coronavaccin
Er wordt op de NPO gedaan alsof Wilders de relschoppers heeft opgejut: ‘Dat is echt criminele misinformatie’