De hoogste Russische rechtbank heeft donderdag de Jehova’s Getuigen verboden. Dat gebeurde op verzoek van het Russische ministerie van Justitie, dat de organisatie ziet als een extremistische sekte.
De rechtbank bepaalde dat het hoofdkwartier en 395 lokale afdelingen moeten worden gesloten en alle bezittingen in beslag dienen te worden genomen.
De minister van Justitie noemde de organisatie ‘een gevaar voor de rechten van ingezetenen, de publieke orde en de openbare veiligheid’.
Extremistische organisatie
In 2004 werden de Jehova’s Getuigen in Rusland voor het eerst verboden. Zes jaar later veegde het Europees Hof voor de Rechten van de mens dit verbod van tafel.
In 2015 werd de organisatie weer geregistreerd, maar sinds gisteren is ze dus opnieuw verboden.
Vorige maand kondigden de Russische autoriteiten al aan dat onderzocht werd of de beweging als extremistische organisatie kon worden aangemerkt.
Gezinnen verwoest
Justitie in Rusland zegt verder dat de beweging gezinnen verwoest, haat zaait en levens bedreigt.
De Jehova’s Getuigen hebben zo’n 175.000 aanhangers in Rusland, die nu niet meer legaal bij elkaar kunnen komen.
De Jehova’s Getuigen hebben aangekondigd in beroep te gaan, weet persbureau Interfax.
Dezelfde status als IS en nazi’s
Ze staan erom bekend dat ze langs deuren prediken en religieuze literatuur uitdelen. Verder weigeren ze bloedtransfusies en militaire dienstplicht.
In Rusland hebben Jehova’s Getuigen nu dezelfde wettelijke status als terreurgroep IS en nazi’s.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De redactie van deze Nederlandse krant is een wit, rottend bolwerk. Oud-stagiair klapt uit de school
De Bosnische piramides en de ultrasone straal (video)
Het universum is een ‘gigantisch brein’
Nieuwe studie onthult wat er daadwerkelijk met je brein gebeurt als je 15 minuten belt met je mobieltje
Van Meijeren wil onafhankelijk onderzoek naar ritueel kindermisbruik: ‘Grapperhaus wringt zich in bizarre bochten’
Waarom hebben we meer sympathie voor een huisdier dan voor een dakloze?
Zuivelgigant Arla verwikkeld in mediastorm rondom methaanremmer voor koeien, massale oproep tot boycot
Dit is de ‘leugenachtige’ club achter het boek van Rutger Bregman waarin hij waarschuwt voor een zeespiegelstijging van 8 meter
Dodelijk ebolavirus gemaakt in een laboratorium?