De Deense hoogleraar Peter Gøtzsche vindt dat het tijd wordt dat mensen in opstand gaan komen tegen de farmaceutische industrie. Hij is van mening dat we maar beter alle medicijnen uit het raam kunnen gooien, aangezien medicijnen de op twee na grootste doodsoorzaak zijn.
Zijn nieuwe boek Dodelijke medicijnen en georganiseerde misdaad deed al veel stof opwaaien in de medische wereld. Gøtzsche beschuldigt de farmaceutische industrie van maffiapraktijken. “Deze industrie gaat letterlijk over lijken om zijn doel te bereiken,” legt hij uit.
Bedrog en manipulatie
Hij heeft dit nieuwe boek naar eigen zeggen geschreven omdat ‘geneesmiddelen veel gevaarlijker zijn dan mensen beseffen’. Gøtzsche ontdekte dat bedrog en manipulatie de standaard handelswijze was van de farmaceutische industrie.

Als artsenbezoeker van het Zweedse bedrijf Astra ondervond hij dat het zijn taak was zoveel mogelijk medicijnen te slijten, zonder dat de gezondheid van de patiënten op de eerste plaats kwam. Hij werkte mee aan trucs om medicijnen effectiever te doen lijken.
Corrupt
“De hele gezondheidszorg is corrupt,” aldus Gøtzsche. “Het geld van de industrie zit overal. Ze kopen iedereen om die in de weg staat, ook autoriteiten en ministers van gezondheid.”
De hoogleraar wil graag zien dat artsen geen geld of gunsten meer aannemen van de farmaceutische industrie. Daarnaast vindt hij dat de farmaceutische industrie niet langer zijn eigen medicijnen zou mogen testen. Ze kunnen zo namelijk zelf voor rechter spelen en hun resultaten manipuleren.
Het boek van Peter Gøtzsche is hier verkrijgbaar.
[NRC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek






Rutte en De Jonge zitten niet te wachten op vragen over Demmink: ‘Kun je die gast even weghalen?’
Deel Russen gelooft dat meteorietinslag UFO was
‘Nieuw tijdperk van vrede’: Trump belooft dat Amerika geen regimes meer omver gaat werpen
Boer Mark weer op vrije voeten: ‘Wat de rechter nu kan, dat is bizar. Ik heb er gewoon geen woorden voor’
Boeren furieus: ‘Demonstreren heeft geen zin meer, we gaan het harder aanpakken’
Lid Ku Klux Klan (13) na bijna-doodervaring: “Jezus is zwart”
Als je de echte waarheid kent kijk je wel anders naar het nieuws. Een must-read over de macht van de onzichtbare elite
Reusachtige oceaan ontdekt richting aardkern
Topuniversiteit biedt online cursus buitenaards leven aan