Een opmerkelijk bericht in de krant vanochtend: miljoenen kostende ‘oorlogsrenovatie’ moet onze wegen geschikt maken voor tanks. De komende jaren gaan wegen, spoorlijnen en viaducten voor honderden miljoenen euro’s op de schop om ruimte te maken voor het verplaatsen van ‘groot materieel’ door ons land.
We schreven er eerder al over. Aanleiding hiervoor is een rapport van het Europees Parlement waaruit blijkt dat de Europese infrastructuur die sinds de jaren negentig is aangelegd, alleen geschikt is voor burgervoertuigen. De Europese Commissie kondigde vervolgens aan dat de infrastructuur op belangrijke punten moet worden aangepast aan het gewicht en de omvang van legervoertuigen.
Als een brug bijvoorbeeld niet in staat is om het gewicht van een colonne tanks te dragen, moet er een nieuwe voor in de plaats komen. Zo moet de brug in Genua die in 2018 instortte Abrams-tanks kunnen dragen die 70 ton per stuk wegen. De Europese Commissie heeft 30 miljard euro opzijgezet voor het project. De burger draait op voor de kosten.
Alarmbellen
Het United States Army Europe and Africa (USAREUR-AF) wil dat er een soort militaire Schengenzone komt, waarbinnen tanks ongehinderd kunnen reizen. Vorig jaar zijn tijdens de militaire oefening Defender-Europe 20, door NAVO-secretaris-generaal Jens Stoltenberg omschreven als de grootste inzet van Amerikaanse troepen in Europa sinds het einde van de Koude Oorlog, ‘obstakels voor militaire mobiliteit’ blootgelegd. De EU moet deze ‘obstakels’ nu gaan verwijderen. Wat zijn ze van plan?
Ook in Nederland moeten de wegen dus geschikt gemaakt worden voor tanks. Ja, tanks. Veel mensen moesten even met hun ogen knipperen toen ze het bericht in de krant lazen. “Goedemorgen, zijn we al wakker op deze frisse ochtend? Nee? Misschien helpt dit,” schrijft Gunther. Columniste Marianne Zwagerman twittert: “Wut?”
Wanneer gaan er alarmbellen af? Nu?https://t.co/emKc5YRf4Y
— T?mT?m???????️@gab (@NldTmv) January 31, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Waarom krijgen baby’s een vaccin tegen een ziekte die zij niet kunnen oplopen?
Dit is het grootste schandaal ooit. Voormalige openbaar aanklager verwacht vervolging hoge overheidsfunctionarissen VS
Er is géén klimaatcrisis. 500 wetenschappers doen dringende oproep aan VN-baas
Het grote complot van de onzichtbare elite. Zoveel macht heeft de diepe staat, ook in Nederland
‘Ik hou van iedereen’ (video)
Schokkend interview: balsemers ontdekken vreemde, rubberachtige proppen in lichamen van geprikte mensen
VIDEO: Vrouw (21) sterft 36 keer per jaar vanwege zeldzame aandoening
Onthuld: Zoveel geld krijgen journalisten geboden om propaganda over Syrië te schrijven
‘Iedere westerse ‘leider’ moet zijn hypocriete muil houden over Navalny!’