FVD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen heeft Kamervragen gesteld aan minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid naar aanleiding van de ‘hallucinant walgelijke geweldsfantasie’ gericht tegen ongevaccineerden die afgelopen vrijdag werd uitgezonden op de NPO. In het NTR-programma De Sociëteit kwam een item voorbij waarin ongevaccineerden werden neergeschoten.
Van Houwelingen wil van Grapperhaus weten hoe hij het filmpje beoordeelt vanuit strafrechtelijk oogpunt. “Kan een geweldsfantasie waarbij satirisch een bepaalde bevolkingsgroep, in dit geval de niet-gevaccineerden, systematisch wordt uitgemoord volgens u strafrechtelijk door de beugel?”
Hij vraagt ook aan minister Grapperhaus of het propageren van het massaal doodschieten van een bevolkingsgroep door de NPO een strafbare vorm van dreigen met geweld en de dood is. “Indien dit het geval is, hoe gaat u hiertegen strafrechtelijk optreden?”
Zijn niet-gevaccineerden helemaal vogelvrij verklaard?
En als dit door de beugel kan, “is het dan ook mogelijk om een filmpje te maken en uit te zenden, bijvoorbeeld door Ongehoord Nederland! straks bij de NPO, waarin politici en journalisten, vanzelfsprekend in de vorm van satire, worden opgehangen en met de dood worden bedreigd?” vraagt het Kamerlid.
“Vindt u dat vanuit strafrechtelijk oogpunt dan ook prima? Indien u dat vanuit strafrechtelijk oogpunt niet prima vindt, waarom onderneemt u dan geen actie tegen de makers en verspreiders bij de NPO van dit walgelijke filmpje waarin onder het mom van satire niet-gevaccineerden massaal worden doodgeschoten?” vervolgt hij.
“Of zijn niet-gevaccineerden wellicht, na de invoering van de misdadige apartheidspas, inmiddels helemaal vogelvrij verklaard en mogen satirische filmpjes waarin deze groep wordt doodgeschoten en dus met de dood bedreigd wél ‘gewoon’ worden uitgezonden door de NPO?” wil Van Houwelingen weten.
Galgactie
“Als het strafrechtelijk volgens u door de beugel kan, wilt u dan erkennen dat het filmpje walgelijk, smakeloos en beneden alle peil is? Indien u dat niet wilt erkennen, begrijpen we het dan goed dat het in een satirisch filmpje laten doodschieten van niet-gevaccineerden geen probleem is voor u, maar een ludiek bedoelde galg meegevoerd tijdens de demonstratie om het eind van de Nederlandse vrijheid te symboliseren volgens u wel een smakeloze toestand is, beneden alle peil, waarvoor u helemaal geen begrip heeft?”
Grapperhaus zei begin deze maand ‘nul begrip’ te hebben voor de galgactie tijdens een coronademonstratie in Amsterdam. Deze smakeloze toestand hoort niet bij ons, aldus Grapperhaus.
De vragen n.a.v. de hallucinant walgelijke geweldsfantasie gericht tegen ongevaccineerden die afgelopen vrijdag werd uitgezonden op de NPO zijn vandaag ingediend @mariannezw https://t.co/M3HOIc5PSs pic.twitter.com/HOvE21VPvz
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) October 19, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Dit had niemand verwacht”: Poging tot staatsgreep in Turkije, Turkse parlement gebombardeerd
Natuurkundige fotografeert ‘aura’s’. Dit is hoe ons energieveld wordt beïnvloed door liefde of ziekte
Gele hesjes gaan meedoen aan de Europese verkiezingen. Hoe ver gaan ze het schoppen?
Hysterie om kinkhoest-uitbraak: dit zit er achter (en waarom de ‘wappies’ weer gelijk krijgen)
Oversterfte onder jongeren verdrievoudigd sinds 2020: ‘Sprakeloos, bijna doodstil, word je als je deze cijfers leest’
Weet jij wat je eet? Producten met het grootste gezondheidsrisico
Must see: Hoe het Westen Libië terug naar de steentijd bombardeerde
‘We kunnen ze niet tegenhouden’: Oekraïense troepen vrijwel geheel omsingeld in Russische regio Koersk
Turkse vicepremier: “Buitenlandse inlichtingendiensten betrokken bij aanslag Istanbul”