Hartontsteking komt vaker voor bij mensen die coronavaccins hebben gekregen dan bij ongevaccineerden. Dat blijkt uit een nieuwe studie onder tientallen miljoenen Europeanen.
Mannen van 16 tot 24 jaar hadden na het tweede Pfizer-vaccin in vergelijking met ongevaccineerden vijf keer meer kans op myocarditis en pericarditis, twee soorten hartontsteking, en 15 keer meer kans na het tweede Moderna-vaccin, zei professor Rickard Ljung van het Zweedse geneesmiddelenagentschap.
Ook na de eerste dosis van de mRNA-vaccins hadden mannen van 16 tot 24 jaar meer kans op hartontsteking. Alle mannen liepen na de eerste of tweede prik meer risico, behalve mannen van 40 jaar of ouder die de eerste Moderna-prik hadden genomen.
Binnen zeven dagen
Wetenschappers uit Finland, Denemarken, Zweden en Noorwegen analyseerden medische gegevens van 23,1 miljoen mensen van 12 jaar en ouder. De data hebben betrekking op de periode 27 december 2020 tot 5 oktober 2021.
De kans op myocarditis en pericarditis is het grootst binnen zeven dagen na vaccinatie, vooral na de tweede dosis, schrijven de onderzoekers in het Journal of the American Medical Association.
Moderna en Pfizer waren niet bereikbaar voor commentaar. Scandinavische landen geven jongeren en jongvolwassenen sinds vorig jaar geen Moderna-vaccins meer vanwege zorgen over hartontsteking.
Niet mee eens
Opmerkelijk: de onderzoekers zeggen dat hartontsteking een ‘zeer zeldzame’ bijwerking is en claimen dat ‘de voordelen van deze vaccins opwegen tegen de risico’s’.
Cardioloog en internist Peter McCullough is het daar niet mee eens. “In geen geval zouden we een vaccin accepteren dat ook maar bij één iemand hartschade veroorzaakt. De voordelen van de vaccins wegen geenszins op tegen de risico’s,” zei McCullough tegen de krant The Epoch Times.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Schandalig!” Oekraïne verhoogt pensioenen met 12 procent ondanks oorlog, Nederland draagt daar direct aan bij
‘Er is geschiedenis geschreven: dit is het eerste concrete verzet tegen de gezondheidszorgdictatuur van de afgelopen 5 jaar’
Russische ambassade slaat terug naar Rutte: ‘Niet Russen, maar onbezonnen politici zijn bedreiging voor Nederland’
Nieuw-Zeelandse arts over uitrol coronavaccin: ‘Dit is onethisch en krankzinnig’
Australische peuter (3) leest 10 boeken per week (video)
De Jonge laat ons meebetalen aan schadeclaims: ‘Weg met die vent!’
Vrouw verhuist wegens ‘allergie’ voor UMTS-mast (video)
Harde kritiek op Rutte: ‘Wat jij doet met de boeren is onacceptabel, heel Nederland weet dat’
Ik zag de toekomst en mijn vorige leven. Vrouw getuigt hier over haar bijna-doodervaring