De nieuwe ‘WEF-papers’ geven een opvallend inkijkje in de werkwijze van het World Economic Forum. Als lid van de bestuursraad van de ‘Global Coalition for Value in Healthcare’ van het WEF werd minister Bruno Bruins geacht ‘in natura’ diensten te leveren. Private partijen betalen een ‘fee’, een vergoeding.
Op 7 januari 2020 werd een e-mail verstuurd waarin valt te lezen: “Volgens mij komt de positie van de minister als EB (Executive Board, red.) lid in een ander daglicht te staan wanneer hij ook een annual fee moet betalen. Of zie ik dat verkeerd.”
Nieuwe ‘WEF-papers’ geven een opvallend inkijkje in de werkwijze van het World Economic Forum. Als EB (executive board) lid van het WEF “Global Coalition for Value in Healthcare” werd minister Bruno Bruins geacht “in natura” diensten te leveren, private partijen betalen een “fee” pic.twitter.com/uHYxd37fy4
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) April 13, 2023
Businessmodel
Het World Economic Forum gaf aan dat het budget moet worden opgebracht door deze zogenoemde value partners. Dit zijn de executive board-leden. Het WEF rekent met een jaarlijkse bijdrage en maakt daarbij onderscheid tussen type A (private) en type B (publieke) EB-leden. Publieke partners moeten anderszins hun waarde aangeven.
Op 12 januari 2020 werd er nog een e-mail verstuurd die gaat over het businessmodel. “Ik heb reeds aangegeven dat voor ons een bijdrage van [Bruins] als Value Partner niet echt haalbaar is. Hij vond een model bespreekbaar waar er een onderscheid gemaakt zou worden tussen een Value Partner A (Private Partners) en Value Partner B (Public Partners). Value Partner B zouden dan anderszins hun waarde moeten aangeven.”
In natura
Uit antwoorden op Kamervragen blijkt dat Bruins net als VWS ‘in natura’ heeft bijgedragen aan de pilot.
Bruins liet weten blij te zijn onderdeel te zijn van de Executive Board van het WEF-initiatief. Hij bood aan: zijn tijd en inzet en die van zijn medewerkers. Ook bood hij aan ‘projecten in Nederland te verleiden om zich aan te sluiten bij de coalitie’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bevat Rosetta’s komeet een buitenaardse basis?
‘World Economic Forum richt zijn kwaadaardige agenda nu op voedsel’
Optimisme gelinkt aan gezond hart
Onthuld: Hoe Big Pharma de media in een wurggreep houdt
Verborgen kamers gevonden in 13.000 jaar oude Indonesische piramide
Burgerjournalist treft lege ziekenhuizen aan in ‘coronahotspot’ Florida, weerlegt mythe dat ze ‘volstromen’
Aantal gevallen van vaccinatieschade schiet als raket omhoog: ‘Zeer alarmerende cijfers’
Verbazing over onderzoek naar link tussen POLLEN en oversterfte: ‘Is er nog iemand die dit gelooft en serieus neemt?’
Volkskrant-columnist roept op om bijeenkomsten van FVD te verstoren: ‘Waarom is ze niet gearresteerd?’