Abu Bakr al-Baghdadi, de leider van de islamitische terreurgroep IS, werkt voor de Amerikaanse CIA en wordt financieel ondersteund door westerse inlichtingendiensten. Dat heeft de Tsjetsjeense president Ramzan Kadyrov gezegd.
“Baghdadi moet zijn masker afzetten en openlijk toegeven dat hij een CIA-agent is en door de inlichtingendienst is gerekruteerd,” zei Kadyrov. Hij voegde toe: “De IS-militanten zijn duivels die proberen zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen. Ze krijgen hun orders uit het Westen en roeien doelbewust moslims uit.”

De Tsjetsjeense leider heeft Baghdadi opgeroepen toe te geven dat hij wreedheden heeft begaan, waaronder het uitmoorden van moslims. “Hij moet openlijk toegeven dat hij zijn geloofsbroeders doodt, hij moet zich verontschuldigen en hij moet zijn bende ontmantelen,” zei hij.
Kadyrov legde uit dat de westerse inlichtingendiensten de terroristen op alle mogelijke manieren hebben gesteund. Hij waarschuwde ook dat Tsjetsjenen die zich aansluiten bij IS, niet meer welkom zijn in hun thuisland.
De president liet weten dat zijn troepen Baghdadi en andere IS-militanten proberen op te sporen en uit te schakelen. De IS-terroristen zijn actief in grote delen van Irak en Syrië, waar ze zich schuldig maken aan gruwelijke misdaden.
Uit een Amerikaans inlichtingenrapport blijkt dat 12.000 militanten uit 81 landen zich hebben aangesloten bij de IS-terroristen in Irak en Syrië.
[PressTV]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Amerikaanse marine gaat UFO-meldingen eindelijk serieus nemen (en analyseren). Dit is de aanleiding
Trump-advocaten: ‘Baas van stemsoftwaremaker zit in overgangsteam Biden’
Kijken: vissers redden bedreigde walvis
Onder Rutte III is Nederland echt een puinhoop geworden. De mensen zijn het spuugzat. Kamerlid legt de vinger op de zere plek
Harvard-onderzoeker: “Er zit geen limiet aan onze levensverwachting”
Machtsstrijd aan EU-top: Ursula von der Leyen wordt intern ‘dictator’ genoemd
‘Als dit waar is, dan is de overheid dus indirect zelf illegale wegblokkades en andere ellende aan het financieren!’
Kijk: Migratie-expert geeft een verbaal pak slaag aan Tweede Kamerlid Kati Piri: ‘Dit is echt bizar’
Naast de kabinetsformatie heeft nog een andere formatie plaatsgevonden die je wellicht hebt gemist