Welkom in de wondere wereld van parallelle universa. Het is misschien een duizelingwekkend idee dat het universum waarin we leven niet het enige is.
De term werd in 1957 bedacht door Hugh Everett, toen hij de locatie van deeltjes – waaronder elektronen – probeerde vast te stellen. Het lijkt erop dat ze op meer dan één plaats tegelijk kunnen zijn. Eén verklaring is dat de deeltjes niet alleen in ons universum bestaan, maar ook in andere universa. Volgens deze verklaring zijn er oneindig veel van deze parallelle universa, die allemaal net iets van elkaar verschillen.
In theorie zou dit betekenen dat er een parallel universum is waarin de dinosaurussen niet uitgestorven zijn, één waarin jij nooit geboren bent en één waarin Elvis Presley nog in leven is.
De veel-werelden-interpretatie wordt niet algemeen geaccepteerd, maar is wel geregeld onderwerp van wetenschappelijke publicaties. Onlangs stelden Australische en Amerikaanse natuurkundigen dat parallelle universa niet alleen bestaan, maar ook met elkaar interacteren. Dat kan volgens wetenschappers verklaren waarom deeltjes op twee plaatsen tegelijk kunnen bestaan.
Onderstaand fragment komt uit het BBC-programma ‘Parallel Universes’.
[BBC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het bewustzijn over wat er in een vaccin zit is nul. Medewerkster RIVM neemt ontslag en schetst onthutsend beeld
Maak kennis met de ex-minister die zegt dat buitenaardsen de aarde bezoeken
Wereldelite bijeen op supergeheimzinnige Bohemian Grove
Tiener vanaf middel verlamd door HPV-vaccin tegen baarmoederhalskanker
Hoe tomaten hartaanvallen kunnen voorkomen
Database administrator trok bij overheid aan de bel over forse oversterfte en dit was de reactie
India gaat elektriciteit opwekken uit thorium
VVD-Kamerlid Van der Burg over asielcrisis: het is allemaal de schuld van Poetin
De nalatenschap van de geheimzinnige Rockefellers