De voormalige Britse premier Margaret Thatcher wist dat politici kinderen misbruikten, maar deed er niets tegen. Dat heeft een Brits parlementslid verteld aan Sky News.
Simon Danczuk, die oud-parlementslid Sir Cyril Smith ontmaskerde als kindermisbruiker, zei: “Er is nu geen twijfel meer over dat ze een oogje dichtkneep bij pedofilie.” Hij voegde toe dat de overheid weigert om vier andere documenten over kindermisbruik vrij te geven omdat men bezorgd is over wat er vlak voor de verkiezingen allemaal naar buiten zou kunnen komen.
“Het kabinet weigert deze documenten al meer dan 12 maanden vrij te geven,” ging hij verder. “Dit is onacceptabel. Ze weigeren het volk te vertellen wie Cyril Smith voor een koninklijke onderscheiding heeft genomineerd. Een journalist wist dat te achterhalen door naar de commissaris voor informatiebeheer te stappen. Het was oud-parlementslid David Steel.”
Op de vraag of premier David Cameron en vicepremier Nick Clegg het schandaal in de doofpot stoppen antwoordde Danczuk: “Dat is de enige conclusie die je kunt trekken.” Een woordvoerder ontkende dat er sprake is van een ‘cover-up’. Cameron heeft zich eerder over de kwestie uitgesproken en zei toen dat hij er alles aan zou doen om de onderste steen boven te krijgen.
“We naderen de verkiezingen. Ze zijn bang dat er gevoelige informatie naar buiten zal komen,” vervolgde Danczuk. “Daarnaast zijn ze meer bezig met het beschermen van oud-politici.” Uit documenten blijkt dat Thatcher voor de onderscheiding wist dat Smith jongens had misbruikt.
De Britse minister van Binnenlandse Zaken Lynne Featherstone zei dat de documenten moeten worden vrijgegeven en dat seksueel misbruik en kindermisbruik moeten worden uitgeroeid.
[Sky]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De Monsanto-methode: “Het is net als Risk, je neemt langzamerhand de planeet over”
Geen plaats meer voor boeren: ‘WEF Food Hubs’ moeten totale controle over voedselvoorziening overnemen
Schoof wekt woede door miljardensteun aan Oekraïne al eerder te geven: ‘Bent u premier van Oekraïne of van Nederland?’
Terwijl armoede snel om zich heen grijpt, steekt Rutte honderden miljoenen in herstelfonds slavernijschade
Elke MAAND komen er ‘een miljoen’ arbeidsongeschikten bij en dit is de verontrustende reden
Deze veroordeelde terrorist doet onderzoek naar “rechts-extremisme” bij Anne Frank Stichting
Mysterie rond mummies van Nazca kan geschiedenis veranderen. Worden er geheime experimenten gedaan?
Sucharit Bhakdi: zo willen de onaantastbaren ons tot slaaf maken
Iedereen zal me hierom verketteren, maar volgens mij is er geen stikstofprobleem. Ex-bestuurder doet boekje open