Meer dan vier op de vijf Britten zijn er niet van overtuigd dat de aarde opwarmt. In Parijs zijn ondertussen 150 delegaties bijeen om te bespreken hoe ze honderden miljarden gaan investeren in het terugdringen van de CO2-uitstoot.
85 procent van de Britten is sceptisch als het gaat om klimaatverandering, zo blijkt uit een peiling van Express.co.uk. Slechts zes procent van de ondervraagden denkt dat mensen de oorzaak zijn van global warming. De meerderheid, 51 procent, meent dat temperatuurveranderingen op aarde te maken hebben met de zon of bepaalde cycli, niet met fossiele brandstoffen. Nog eens 42 procent gelooft dat de temperatuur op aarde altijd zal blijven fluctueren.
Miljardenprojecten
Drie op de vier Britten zeggen dat global warming niet moet worden gezien als een grote bedreiging, ondanks onheilspellende woorden van prins Charles en paus Franciscus.
Volgens de VN wordt er gewerkt aan miljardenprojecten om de stijging van de gemiddelde temperatuur op aarde tegen 2100 terug te dringen tot 2 graden Celsius. Wetenschappers zeggen tegenover Express.co.uk dat de temperatuur door deze plannen slechts zal dalen met 0,05 graad.
Afgekoeld
VN-klimaatchef Christiana Figueres zei: “Er is geen enkel land dat niet wordt geraakt door de negatieve impact van klimaatverandering. Daarom is er nu veel aandacht voor het terugdringen van de uitstoot.”
Een groot deel van de mensen is echter tegen groene belastingen op benzine, elektriciteit, geïmporteerd voedsel en andere producten met een hoge CO2-afdruk.
Uit een recente NASA-studie blijkt dat Antarctica de afgelopen zes jaar is afgekoeld. Na een uitgebreide wetenschappelijke studie werd geconcludeerd dat de temperatuur in het zuidelijke poolgebied is gedaald. De NASA onthulde onlangs ook dat de hoeveelheid ijs op de Zuidpool is toegenomen.
[Express]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Klimaatverandering: dit is het ergste wetenschappelijke schandaal van onze generatie
Min 42 graden in oktober?! Overal in de Verenigde Staten sneuvelen kouderecords. Wat kunnen we verwachten?
‘Technocratisch monster’: verkiezingsprogramma van CDA laat bij nadere beschouwing een heel ander gezicht zien
De grootste internationale politieke samenzwering ooit. Kijk hoe Nigel Farage George Soros ontmaskert
‘Heilloze’ plannen Von der Leyen zorgen voor verschrikte reacties: ‘Waar haalt deze ongekozen voorzitter het lef vandaan?’
Prinses Amalia gaat regelmatig naar Spanje om te JAGEN
Aantal UFO-meldingen Zuid-Afrika fors gestegen
Kijk: Europarlementariër maakt indruk met krachtige speech
Ze was pas 32! Autopsie bevestigt: vrouw stierf door coronavaccinatie