Paarse aardappelen doden de stamcellen van dikkedarmkanker en voorkomen uitzaaiing van de ziekte. Wetenschappers denken dat het resistent zetmeel, een onverteerbaar soort zetmeel, de darmbacteriën helpt een vetzuur te produceren dat ontsteking tegengaat en kankercellen helpt afbreken.
Onderzoekers van het Penn State Hershey Cancer Institute hebben aardappelen met paars vruchtvlees getest op stamcellen. De aardappel voorkomt niet alleen dat de kanker zich uitzaait, maar belangrijker nog: hij valt de kankerstamcellen aan, waardoor ze niet terugkomen.
Andere kankersoorten
De wetenschappers hopen de aardappel op kankerpatiënten en ook op andere kankersoorten uit te proberen. Ze zeggen dat het verhitten van de aardappel de kankerbestrijdende stoffen niet vernietigt en dat één aardappel per dag voldoende moet zijn.
Het team denkt dat het resistent zetmeel van de aardappel het werkzame bestanddeel is, maar ook de stoffen die de aardappel paars maken kunnen verantwoordelijk zijn voor het bestrijden van de kankercellen.
Als dat zo blijkt te zijn, zouden ook andere paarse groenten- en fruitsoorten kankercellen kunnen doden. Dikkedarmkanker is de op één na dodelijkste kankersoort. Het onderzoek is gepubliceerd in het Journal of Nutritional Biochemistry.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Dit is toch volstrekt onverantwoord? Baudet hekelt absurde klimaatdoelen die het kabinet heeft gesteld
Ministerie van VWS stemde met NCTV af wat Hugo de Jonge wel en niet mocht zeggen op tv
Franse politieagente moest rapport over aanslag Nice onder druk van overheid aanpassen
Gepensioneerde professor linkt uitsterven dinosaurussen aan ‘Planeet X’
Slagroomtaart HEMA ‘staat bol van de E-nummers’
Zijn duurzame tuinmaterialen wel echt duurzaam?
WHO slaat alarm over mysterieuze hepatitis bij kinderen: is de coronaprik de boosdoener?
FVD’er uit kritiek op woke-agenda waarna groot deel raadsleden wegloopt: ‘Nooit eerder vertoond’
‘Machtswellustige en mediageile Hugo de Jonge heeft lak aan de wet’