Slecht nieuws voor zoetekauwen: uit een nieuwe studie blijkt dat suiker het brein kan beschadigen. Dat meldt de Britse Daily Telegraph.
Onderzoekers van de Universiteit van Californië in Los Angeles hebben ontdekt dat fructose, een vorm van suiker die vaak in frisdrank en snoep zit, hersencellen beschadigt en kan leiden tot een breed scala aan ziektes, van diabetes en hartziekte tot Alzheimer en ADH.
De wetenschappers gaven ratten zes weken lang fructoserijk water. De hoeveelheid stond gelijk aan een liter frisdrank per dag voor mensen. Daarna werden deze ratten samen met ratten die alleen water kregen losgelaten in een doolhof.
DHA
De ratten die fructose kregen deden er twee keer zo lang over om het doolhof te doorkruisen dan de knaagdieren die alleen water dronken. Dit wijst er volgens de onderzoekers op dat hun geheugen was aangetast.
Het experiment had ook een positieve uitkomst: docosahexaeenzuur (DHA), een omega 3-vetzuur, herstelt de schade die wordt veroorzaakt door fructose.
Hele genetische patroon
Een derde groep ratten, die naast fructoserijk water ook omega 3-vetzuren kregen, wist het doolhof bijna net zo snel te doorkruisen als de dieren die alleen water kregen.
DHA komt van nature voor in vis (met name zalm), noten en bepaalde groenten. “DHA verandert niet één of twee genen, maar herstelt het hele genetische patroon, wat erg opvallend is,” zei hoofdonderzoeker Xia Yang.
Het onderzoek is verschenen in het tijdschrift EBioMedicine.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






NOS slaat enorme flater: de waarheid over de aardverschuiving in Noorwegen
Ongekend populair? 87 procent Nederlanders wil dat Rutte ophoepelt
‘Volstrekte kolder’: Klinisch farmacoloog beweert dat vooral niet-gevaccineerden “long covid” hebben opgelopen
Geen bewijs dat AIVD Russische hackersgroep infiltreerde. Hoe de Volkskrant zich voor het karretje van geheime diensten laat spannen
Franse kinderen krijgen geen ADHD
Build Back Better: ‘Onder het mom van coronahulp wordt Nederlands belastinggeld gebruikt om democratie af te breken’
YouTube snoert coronakritische hartchirurg de mond en verwijdert zijn video wegens ‘medische misleiding’
Onthutsende cijfers uit Canada: 99,6% van de overleden coronapatiënten was gevaccineerd
Arts scheldt collega’s die gifprik pushten de huid vol: ‘Jullie zijn moordenaars en moeten minimaal levenslang krijgen’