Eén appel per dag kan de kans op een dodelijk hartinfarct al met 60 procent verminderen. Het blijkt dat fruit net zo goed werkt als statines en andere medicijnen om je cholesterol of bloeddruk te verlagen.
Je bereikt dit gezondheidsvoordeel al met slechts 100 gram fruit per dag: bijvoorbeeld een halve appel. Het is belangrijk dat het fruit vers is en niet bewerkt.
Voordelen
Het belang van fruit eten kwam aan het licht toen onderzoekers de gezondheid en eetgewoontes van meer dan 500.000 Chinese mannen en vrouwen bestudeerden, van wie haast niemand fruit at. De voordelen van de minderheid die geregeld fruit at, staken duidelijk af bij de rest, aldus de wetenschappers van de Oxford-universiteit.
Regelmatige fruiteters verminderen hun kans op een dodelijk hartinfarct met 60 procent en hun kans op grote hartproblemen of een beroerte met 66 procent. Dit werd bevestigd door hun lagere bloeddruk en lagere cholesterolgehalte.
Voorkomen
De studie had een looptijd van zeven jaar en staafde de resultaten van eerdere studies. Daarin was al geconstateerd dat een gebrek aan fruit in het menu van de Chinezen één van de belangrijkste oorzaken was van een vroegtijdige dood.
De onderzoekers schatten dat geregeld fruit eten in China ongeveer 500.000 sterfgevallen door hartziekte kan voorkomen, en nog veel meer beroertes en hartinfarcten zonder dodelijke afloop.
Het onderzoek is gepubliceerd in The New England Journal of Medicine.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Documentaire moet uitsluitsel geven over buitenaardsen op de maan
De donkere kant van landbouwreus Cargill: “In het Amazonegebied is soja het gewas van de dood”
Vrouw reïncarneerde om haar Ierse kinderen op te sporen. Ze vertelt hier over haar zoektocht
Voor deze huisarts is grens bereikt: ‘Nooit zal ik het huidige mRNA-vaccin aan een kind toedienen’
Europarlementariër stelt 10 maatregelen voor om einde te maken aan ‘islamitische terreur nepvluchtelingen’: ‘Stop de invasie’
Gepensioneerde professor linkt uitsterven dinosaurussen aan ‘Planeet X’
BBB-leider Van der Plas onthult: er ontstond binnen de coalitie een SCHADUWCOALITIE
Camilla van der Burgt vlamt op de Koekamp: ‘Wij zijn geen onderdanen van Nederland, wij zijn Nederland!’
‘Black ops’-divisie van Monsanto blootgelegd. Hier werden in het diepste geheim zwarte lijsten met tegenstanders opgesteld