Archeologen die neanderthalers bestuderen hebben altijd gedacht dat het holbewoners waren. Een recente ontdekking in Israël kan daar verandering in brengen.
Een team onder leiding van professor Erella Hovers van de Hebreeuwse Universiteit van Jeruzalem heeft ontdekt dat de neanderthalers zich zo’n 60.000 jaar geleden vestigden in de plaats Ein Qashish.
Algemeen wordt aangenomen dat neanderthalers het grootste gedeelte van hun leven in grotten doorbrachten.
Openluchtkampen
De vondst in Ein Qashish laat zien dat ze juist veel tijd in de buitenlucht doorbrachten en in openluchtkampen leefden.
Het team schrijft in een verklaring dat botresten die er gevonden zijn, kunnen worden geassocieerd met neanderthalers.
Uit het onderzoek blijkt dat ze van de zomer tot de herfst in Ein Qashish leefden, ongeveer zes tot acht maanden per jaar.
Nieuw licht
In de omgeving van de archeologische vindplaats bevindt zich de Qesem-grot, die in 2000 werd ontdekt.
Israëlische onderzoekers vonden daar onder andere menselijke overblijfselen, die een nieuw licht kunnen werpen op de ontstaansgeschiedenis van de moderne mens.
Overeenkomstig
Zo werden er acht tanden gevonden die tussen de 200.000 tot 400.00 jaar oud zouden zijn.
De Qesem-tanden hebben kenmerken die overeenkomstig zijn met die van de neanderthaler.
Het onderzoek is verschenen in tijdschrift PLOS One.
Neanderthalers vestigden zich ca. 60.000 jaar geleden in Ein Qashish, Israël https://t.co/lH8pK2TwrP pic.twitter.com/vQ1ACwiq3L
— Hugo Van Minnebrugge (@brabosh) June 30, 2019
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Eerst stuurde IJsland bankiers naar de gevangenis, nu profiteert iedere IJslander mee van verkoop grote bank
Ook komend jaar moet u weer kromliggen. Hoe het kabinet de bevolking misleidt met valse cijfers
Er zwerven mogelijk honderden buitenaardse objecten door ons zonnestelsel. Dit kunnen ze ons vertellen
Oud-hoogleraar: “Monsterverbond tussen media en elites, Nederlanders papegaaien Amerikaanse propaganda kritiekloos na”
‘Raak me niet aan!’ Felle clash met Jetten ‘en zijn D66-roedel’ tijdens boeklezing over mannen in vrouwengevangenissen
Niemand mag weten waar de 800 miljard euro uit het EU-coronahulpfonds terechtkomt
Genetici ontkrachten Out of Africa-theorie
D66’er pakt vliegtuig voor tripje van 32 kilometer
Baby sterft na vijfvoudige vaccinatie