Er gaan allerlei geruchten over het coronavirus. Maar waar komt het virus nu precies vandaan? De Tsjechische viroloog Sonja Pekova, hoofd van Tilia Laboratories, bracht in haar eigen laboratorium twee coronabesmettingen aan het licht.
Nieuwzender TA3 vroeg de viroloog hoe het nieuwe virus volgens haar is ontstaan en hoe het zich heeft kunnen verspreiden.
De genetische informatie van het virus doet haar vermoeden dat het in een laboratorium is gemaakt.
BSL4-lab
Pekova denkt dat iemand het virus per ongeluk heeft laten ontsnappen in Wuhan, waar het epicentrum van de uitbraak zich bevond.
Daar is een laboratorium gevestigd dat betrokken is bij de genetische manipulatie van virussen. Het gaat om een lab met het hoogste veiligheidsniveau, een zogeheten BSL4-lab.
In Tsjechië zijn op dit moment zo’n 400 besmettingsgevallen met het coronavirus gemeld.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Studente (19) confronteert Jeb Bush: “Uw broer heeft terreurgroep IS gecreëerd”
OMT-lid: ‘Hoe effectief de coronapas is? Dat weten we niet’
Is het einde van genetisch gemanipuleerd voedsel in zicht?
Doorbraak in onderzoek naar hart- en vaatziekten. Dit is één van de meest bekeken medische lezingen in Europa
CDA-leider Bontenbal fel bekritiseerd om uitspraken over vrijheid: ‘Wat een Farizeeërs’
Vrouwen en hun gevoelens in de Kamer
Digitale assistent Alexa de mond gesnoerd. Dit opvallende antwoord gaf ze op vragen over chemtrails
Zo los je de schuldencrisis op: twaalfjarige ontmaskert bankwezen (video)
Kees Verhoeven (D66) wil ‘complottijdschrift’ uit winkels weren: ‘Dit is toch knap ernstig’