In het Zweedse Kiruna sneeuwt het al sinds 30 september vorig jaar vrijwel onafgebroken. Ook donderdag viel er veel sneeuw.
Inmiddels is er al 3,25 meter gevallen, een absoluut record, meldt de Zweedse publieke omroep SVT.
Het oude record dateert van 1997-1998, toen de metingen zijn begonnen. Het is dus goed mogelijk dat er daarvoor nog meer sneeuw is gevallen.
Vicevoorzitter van de gemeenteraad Stefan Sydberg reageerde opgewonden: “We hebben nu al een record gevestigd, maar er komt mogelijk nog een meter bij voordat het seizoen voorbij is.”
Sverige är större än Stockholm!
Snörekordet slaget – 325 cm fallen snö i Kiruna https://t.co/rkGD4yUrnj via @svtnyheter— Lars Beckman (@beckmansasikter) March 19, 2020
[SVT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Yvette werd nooit meer de oude na de coronaspuit: ‘Het was abnormaal’
Lange Frans: “God was een kosmonaut”
Baanbrekende studie: alle kankerpatiënten in remissie – ‘Het is echt ongelooflijk’
Huisarts noemt prikken van jonge mensen crimineel: ‘We maken ze ziek, ik zie het elke dag’
Wat als chemo je alleen maar zieker maakt? “Zonder cannabis had ik niet meer geleefd”
Bovennatuurlijke stem vastgelegd in voormalige rechtbank. Is dit de geest van een vrouw die ten onrechte is veroordeeld?
‘Rutte en De Jonge hebben het beloofd, coronavaccinatie wordt nooit verplicht!’
Jurist geeft belangrijke waarschuwing af aan politici, hun reactie is heel verrassend
Massaal protest tegen coronapas: ‘Als we niet nu in actie komen, komen we hier nooit meer uit’