Zeldzame bolletjes van ijzeroxide op aarde kunnen helpen in de zoektocht naar buitenaards leven op Mars.
Deze kleine bollen die de bijnaam ‘bosbes’ hebben gekregen werden in 2004 namelijk voor het eerst gevonden op de rode planeet.
Diezelfde ‘bosbessen’ werden in de buurt van de rivier de Colorado in de Amerikaanse staat Utah gevonden. Ze hebben een harde korst van ijzeroxide. Het binnenste van de bollen, die variëren in grootte van een knikker tot een kanonskogel, is zachter en bestaat voornamelijk uit zand.
Essentieel
Eerdere theorieën stelden dat deze objecten worden gevormd door eenvoudige chemische reacties en dat er verder geen leven aan te pas komt. Onderzoekers van de University of Western Australia en de Universiteit van Nebraska hebben echter aangetoond dat microben essentieel zijn voor de vorming van de bolletjes.
Mogelijk onthullen de ‘bosbessen’ op Mars dat er niet alleen water is op de rode planeet, maar ook leven. In monsters die de wetenschappers hebben genomen werd een duidelijk verband aangetoond tussen micro-organismen en concentraties van biologische elementen zoals koolstof en stikstof. De bevindingen zijn verschenen in het tijdschrift Geology.
Poreus gesteente
Marsrover Curiosity landde op 6 augustus jongstleden na een reis van 254 dagen en ruim 550 miljoen kilometer op de rode planeet. De wagen landde in de Gale-krater, een meer dan 3,5 miljard oude krater met een doorsnee van 150 kilometer. Satellieten hebben uit de bodemstructuur van de krater afgeleid dat er ooit water heeft gestaan. De wetenschappers hopen dat het Marswagentje nog meer ‘bosbessen’ gaat vinden in de buurt van de nieuwe landingsplek.
Een paar weken na de landing van Marsrover Opportunity werden de eerste zogeheten ‘bosbessen’ ontdekt: grijsblauwe bolletjes, bestaande uit mineralen die ooit waren opgelost in water en in poreus gesteente zijn afgezet.
Bron: Uwa.edu.au
Gerelateerd:
- Ontdekte NASA 36 jaar geleden leven op Mars?
- UFO’s op Mars? (video)
- Speculatie over mysterieus object op foto van Marsrover
- ‘Marsdriehoek’ zichtbaar tijdens landing Curiosity (video)
- De eerste buitenaardse marathon (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Kwantumfysica bewijst dat het hiernamaals bestaat’
‘Er is door Rutte en z’n demissionaire club een staatsgreep gepleegd’
Geheime missie: VS wilde maan opblazen
10 Aspecten van Ascentie
Vader ontwikkelt apparaat om met overleden dochter te communiceren (video)
10 jaar cel omdat je op vakantie gaat? ‘Dit is een stap te ver’
De aarde is plat! Als je anders dacht, zal dit wereldschokkende proefschrift je overtuigen
‘WEF-puppet’ Carola Schouten nieuwe burgemeester van Rotterdam: ‘Stop deze baantjescarrousel’
Japanse kluizenaar (76) leeft al 20 jaar op prive-eiland