In april vorig jaar zei Jaap van Dissel van het RIVM tegen Kamerleden dat kinderen ‘zo goed als geen rol spelen’ bij de verspreiding van het coronavirus. Hij zei dat uit verschillende onderzoeken is gebleken dat kinderen nauwelijks ziek worden en ook zelden volwassenen besmetten met het virus.
Van Dissel wees ook op onderzoek waaruit blijkt dat de kinderen die wel besmet raken, de ziekte nauwelijks doorgeven aan volwassenen. Hij zei daarnaast dat kinderen minder ziek worden en veel minder antistoffen hebben tegen corona.
Kinderen inenten om de verspreiding ‘laag te houden’
Afgelopen weekend zei de RIVM-baas in een interview met het AD: “Als kinderen vanaf 12 jaar ingeënt worden, drukt dat de verspreiding van het coronavirus in de winter flink.” Hij lichtte toe: “De modelleurs hebben het alvast doorgerekend en dan zie je dat de reproductiewaarde in de winterperiode met zo’n 15 procent afneemt als je kinderen vanaf 12 jaar ook hebt ingeënt. Dat kan van belang zijn om de verspreiding in die periode laag te houden.”
Maar kinderen spelen volgens Van Dissel toch ‘zo goed als geen rol’ bij de verspreiding van corona?
Zoals de wind waait, waait zijn rokje
Orthopedagoog Hans Koppies verwijst op social media naar uitspraken van de vooraanstaande Deense vaccinexpert Christine Benn, die waarschuwt tegen het inenten van kinderen. De voordelen wegen niet op tegen de mogelijke nadelen, aldus Benn.
Huisarts Els van Veen reageert: “Van Dissel: ‘Zoals de wind waait, waait mijn rokje’. En de wind zegt nu ‘alle prikken moeten erin!’ We mogen het debacle van de Mexicaanse griep niet herhalen. Toen waren veel vaccins niet nodig. Alsof het niet misdadig is de prikken/injecties aan onschuldige kinderen te geven.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Urenlange storing beurs New York en United Airlines leidt tot complottheorieën
De Jonge: iedereen moet booster halen om omikrongolf te voorkomen (maar ik weet niet hoe ziekmakend de mutant is)
Area 51 beschikt over ‘geheimen die beschermd moeten worden’, waarschuwt deze generaal
Rechtbankstukken: schietpartij Aurora werk van politiechef en Illuminati
Duitse journalist filmt in Amsterdams ziekenhuis: ‘Vrijwel geen coronapatiënten gezien sinds 10 juni’
Mysterie: Sandy Hook-slachtoffer sterft (opnieuw) in Pakistan
Keerpunt: steeds meer Amerikaanse staten legaliseren cannabis
Wetenschappers ontrafelen geheimen van astraal reizen
‘Russische bot’ veegt in dit interview de vloer aan met Sky News-presentatoren en leugenachtige politici