Volt maakt zich naar eigen zeggen grote zorgen over ‘complottheorieën en doelbewust verspreide desinformatie’. Hierdoor worden democratieën en rechtsstaten ondermijnd, aldus de partij van Laurens Dassen. Hij wil dit tegengaan via een wet.
“Er zijn tal van voorbeelden in de afgelopen anderhalf jaar die voorbijkomen,” zei Dassen in EenVandaag. “Van de WEF, de wereldregering die ons allemaal zou aansturen, tot aan het ‘spionnencollege’ van onze minister van Financiën.”
Complottheorieën en doelbewust verspreide desinformatie ondermijnen democratieën en rechtsstaten. #Volt maakt zich hier grote zorgen om en wil dit tegengaan via een goede wet.#EenVandaag maakte een item met @DassenLaurens. pic.twitter.com/oQiqHE9x45
— Volt Nederland (@VoltNederland) December 14, 2022
Wet
“Dat zijn complottheorieën die hier door onder andere Forum voor Democratie verspreid worden,” vervolgde Dassen. Dat terwijl op Wikipedia valt te lezen dat St Anthony’s College, waar minister Kaag heeft gestudeerd, in de media ook wel ‘spionnencollege’ werd genoemd.
Vanwege het ‘gevaar’ van ‘complottheorieën’ vindt Volt dat partijen die deze verspreiden, aangepakt moeten worden. Het kabinet werkt aan een wet die dit mogelijk maakt.
Geen plaats
In die Wet politieke partijen zit ook een partijverbod, lichtte Dassen toe. “En op het moment dat een partij moedwillig de democratie en de rechtsstaat aan het bedreigen is, dan moet daar ook uiteindelijk een verbod mogelijk zijn.”
Voor ‘complottheorieën’ en ‘desinformatie’ is wat Volt betreft geen plaats in het parlement.
Soros
Wie financieren onze politieke partijen? Voor Volt Europe is dat duidelijk, dat is meneer Soros, zei PVV-Kamerlid Martin Bosma vorig jaar in de Tweede Kamer.






Media staan bol van alarmerende verhalen over Russische ‘provocaties’, ze blijken zwaar opgeblazen of verzonnen te zijn
Steeds meer landen bouwen ‘quarantainekampen’ en mensen beginnen zich zorgen te maken
Vergeet chemotherapie en bestraling. Dit is net zo effectief tegen kanker
Rariteitenkabinet: Ilja Ivanov en zijn mens-aap-hybride
Schokkende video toont brute arrestatie van Duitse onthullingsjournalist
Media komen met bizarre verklaring voor hartaanvallen
Ik heb het gehad met de dictatuur van Macron. Bekijk deze spraakmakende documentaire over de gele hesjes
‘We zijn allemaal slachtoffer van de medicijnindustrie’
Flyers tegen covidprik brengen ouderen aan het twijfelen, huisartsenvereniging vindt het ‘gevaarlijk’ en ‘zorgwekkend’