Ook de SGP heeft ernstige bezwaren tegen het voorstel voor forse natuurdoelen ook buiten Natura 2000-gebieden. De partij noemt het voorstel ‘zéér eenzijdig’.
“Het pakket dat nu voorligt van de Europese Commissie is zeer, zeer eenzijdig,” zei Europarlementslid Bert-Jan Ruissen (SGP) in de Europarlementscommissie voor landbouw. “Als we dit voorstel van de Commissie gaan aannemen, dan gaan we het landelijk gebied in Europa in grote, grote problemen brengen.”
Hij wees erop dat de Commissie niet alleen in Natura 2000-gebied allerlei dingen wil realiseren, maar ook maatregelen wil rondom natuurherstel buiten Natura 2000, waar dan ook nog een soort verslechteringsverbod moet gaan gelden.
Ernstige bezwaren tegen het voorstel voor forse natuurdoelen ook buiten Natura2000-gebieden. Dat voorstel is zéér eenzijdig. Zo komt het landelijk gebied in heel Europa in grote problemen.
Mijn betoog namens SGP in de Europarlementscommissie voor #landbouw: pic.twitter.com/Bi5rcS4Ox4— Bert-Jan Ruissen (@hjaruissen) January 31, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Ga er maar aan staan
“Dan vraag je je af: wanneer is het genoeg?” vervolgde Ruissen. “Je moet 70 jaar teruggaan in de tijd om te kijken wat je toen had aan habitattypen. En dat is dan het referentiepunt voor je herstelplannen. Ga er maar aan staan!”
“Ik wil de collega’s hier echt waarschuwen: we hebben in Nederland momenteel zeer slechte ervaringen met de Habitatrichtlijn en de manier waarop die wordt ingevuld,” zei de Europarlementariër. “In de praktijk blijkt namelijk dat een serieuze belangenafweging tussen economische belangen en ecologische belangen niet plaatsvindt.”
En met dit voorstel gaan we dezelfde aanpak hanteren, ook buiten Natura 2000-gebieden, benadrukte Ruissen. “Dit betekent dat we het landelijk gebied echt in grote problemen gaan brengen.”
Rampzalige gevolgen
“We willen géén natuurdoelen buiten Natura 2000-gebieden.”
Eerder noemde Europarlementariër Rob Roos (JA21) deze nieuwe ‘Natuurherstelwet’ de Nederland-op-slot-wet. “Als deze wet wordt aangenomen, heeft dat rampzalige gevolgen voor Nederland,” zei Roos.
Braziliaanse uitvinders komen met apparaat dat vrije energie levert
China bouwt spookstad in Angola
Het wordt een beetje eng nu. Mensen verwijderen massaal NU.nl-app na deze krankzinnige maatregel
Politicus haalt in bulderspeech uit naar ‘oorlogszuchtige’ EU-‘stronthoop’ met ‘ongekozen demon aan het hoofd’
De verstrekkende invloed van de farmaceutische industrie: “De echte proefkonijnen zijn jij en ik”
Wie heeft bepaald dat de aarde rond is? Canadees raadslid ziet complot achter verduisteren bewijs
Denk je dat een groep invloedrijke individuen zich in het geheim macht toe-eigent? Dan ben je een complotdenker
‘De vijand zit niet in het Kremlin, maar in het Torentje’
Man verandert in genie na medisch mysterie (video)