Het nepnieuws dat Rusland actief bezig is geweest om de Amerikaanse verkiezingen te beïnvloeden komt uit de koker van de CIA. Dat stelt professor Karel van Wolferen in Café Weltschmerz.
Het bericht werd overgenomen door de Washington Post en vervolgens verspreid door de meeste andere westerse media, ook in Nederland.
“In het NRC lees ik dat de bewijzen zich opstapelen,” aldus Van Wolferen, die zelf NRC-correspondent is geweest. “Waar bestaan die bewijzen dan uit?”
Gelid
De bewijzen stapelen zich op omdat alle media elkaars berichten klakkeloos overnemen.
Van Wolferen stelt dat er helemaal geen bewijs is. “Het geeft maar weer aan hoe de media in het gelid lopen om propaganda te verspreiden.”
Als je het maar vaak genoeg herhaalt, wordt het uiteindelijk werkelijkheid, legt hij uit. “Daar zijn de mensen van de CIA goed in.”
Paniek
De geheime dienst heeft in het verleden al vaak bewezen meester te zijn in het verspreiden van nepnieuws, bijvoorbeeld in de aanloop naar de oorlog in Irak.
Het is volgens Van Wolferen verwonderlijk dat de belangrijkste geheime dienst van de VS zoiets doet. “Wat daaruit blijkt is dat ze in paniek zijn.”
Dat zou te maken kunnen hebben met het feit dat de aanstaande nationale veiligheidsadviseur Michael Flynn gezegd heeft dat het hele Amerikaanse inlichtingenapparaat op de schop moet.
Propaganda-instrument
“Het is duidelijk geworden dat de CIA een grote vijand is geworden van Trump,” zegt Van Wolferen.
Hij voegt toe dat de CIA in het verleden al zoveel regeringen omver heeft geworpen, dat het de vraag is hoever Trump en Flynn zullen gaan.
Nepnieuws is een creatie van de pr-bureaus van de plutocratie in de VS. Dergelijk nepnieuws wordt al decennia door overheden verspreid als propaganda-instrument, aldus de professor.
Bekijk hieronder het hele gesprek:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Spreeuwen nemen vorm van dolfijn aan boven Schotland
Democratie is dood: in Europa is een coup gaande tegen rechtse bewegingen
Vitamine A-graancirkel gevonden in papaverveld Wiltshire
Mysterieuze substantie op auto’s en oprijlanen in Michigan (video)
Huisarts in Twitter-ruzie met Marion Koopmans: ‘Mag dat nog van onze overheid of is dat een strafbaar feit?’
Nederland probeert bewijs rond MH17-ramp te verbergen. Diplomate wijst op onregelmatigheden
7 tekenen dat je levenskracht (Qi) in gevaar is
Koopmans: ik heb geadviseerd in één van de grootste gezondheidscrises van ons leven, daar ben ik trots op
Waarom hennep een bedreiging vormt voor de gevestigde orde (video)