De Iraakse autoriteiten hebben een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de gouverneur van de Iraakse centrale bank in Bagdad.
Sinan al-Shabibi, die de bank sinds 2003 heeft geleid, wordt beschuldigd van corruptie. Daarnaast worden nog eens 15 functionarissen van de centrale bank gezocht.
In 2011 oordeelde het Iraaks Hooggerechtshof dat de centrale bank en andere onafhankelijke organen onder toezicht van het kabinet moesten komen te staan, in plaats van het parlement, zodat slagvaardiger kon worden opgetreden.
Financiële onregelmatigheden
De fraude kwam aan het licht toen een speciale parlementaire commissie een onderzoek had ingesteld naar de bank. Op dat moment woonde al-Shabibi een vergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Tokio bij. Naar verluidt is hij nu in Europa, wat het lastiger maakt om hem te kunnen arresteren.
Al-Shabibi en andere bankfunctionarissen worden onderzocht wegens financiële onregelmatigheden. De maatregelen die de bank nam om de wisselkoers van de Iraakse dinar te stabiliseren kwamen eerder dit jaar onder druk te staan, toen de vraag naar dollars in Bagdad plotseling steeg als gevolg van de onlusten in buurland Syrië en de internationale sancties tegen Iran.
Rechterhand
Bronnen binnen de Iraakse centrale bank lieten weten dat de Iraanse lobby in Irak minister-president Nouri al-Maliki heeft weten over te halen om de gouverneur van de bank en zijn rechterhand, Mudher Mohammad Saleh, uit hun functie te ontheffen.
Sinan al-Shabibi werd gelijk na de val van het Iraakse regime in 2003 geïnstalleerd als gouverneur van de centrale bank. Hij is altijd een groot voorstander geweest van de onafhankelijke positie van centrale banken.
Bron: AP
Gerelateerd:
- Veel ophef over Lagarde-lijst van Europese fraudeurs
- Grootste Amerikaanse bank aangeklaagd om grootschalige fraude
- Alleen banken profiteren van steunplannen Fed (video)
- Topman Bundesbank: actie centrale bank is werk van de duivel
- Nigel Farage haalt uit naar Barosso na jaarlijkse toespraak (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Dit optreden van Rutte bij Harry Mens in 2010 maakt pijnlijk duidelijk dat de VVD een leugenpartij is
Leugens en misleiding brengen de waarheid boven tafel
Wetenschappers: Mars kan op dit moment bewoonbaar zijn
Beroemdheden steunen protest tegen voedselgigant Monsanto
Big Pharma Faal: meeste nieuwe medicijnen hebben geen enkele toegevoegde waarde, blijkt uit deze studie
Ministerie van VWS wekt irritatie met tweet over coronavaccinatie: ‘Dit is echt je reinste flauwekul’
Kaag snapt ‘helemaal niets’ van financiën: ‘Dit was geen foutje, dit lijkt foute kennis’
Van Haga stelt D66 vraag over enorme asielinstroom en krijgt zeer schokkend antwoord
Brits parlementslid keert zich tegen coronabeleid: ‘Er schuilt iets veel ergers in de schaduw’