De economische crisis kan beter zijn voor je gezondheid dan je denkt. Tenminste, als je in IJsland woont. Na de bankencrisis van 2008 is de gezondheid van de IJslandse bevolking juist verbeterd.
Dat blijkt uit een nieuwe studie (pdf) van de Universiteit van IJsland, het Robert Wood Johnson Medical Center en de Rider-universiteit.
In de nasleep van de crisis zijn IJslanders minder gaan roken en drinken, brachten ze minder tijd door onder de zonnebank en consumeerden ze minder ongezonde voeding zoals suikerhoudende dranken, snoepgoed en fastfood, zo bleek uit de studie.
Visolie
Hoewel ze na de crisis minder fruit en groente aten, consumeerden ze meer visolie en zorgden ze vaker voor voldoende nachtrust.
In minder dan een week tijd stortte de banksector van IJsland in 2008 in elkaar. De banken konden niet anders dan zwichten onder de druk van de enorme schuld die ze hadden opgebouwd door in de aanloop naar de crisis uit te breiden naar het buitenland.
Medische zorg
In het Verenigd Koninkrijk heeft de recessie een slechte invloed op de gezondheid van topmannen terwijl hun werkdruk toeneemt. De Britse bazen worden vaak genoodzaakt ziek naar hun werk te gaan.
In de Verenigde Staten is het niet veel beter. Patiënten moeten flink besparen terwijl de werkloosheid en de zorgkosten blijven stijgen. In de afgelopen 12 maanden stelde bijna 60 procent van de Amerikanen medische zorg uit.
Na de financiële crisis koos IJsland een ander pad dan de VS en andere landen. De eilandstaat nationaliseerde de banken, gooide enkele verantwoordelijken voor de crisis in de gevangenis en kocht huizenbezitters uit in plaats van falende banken. Het land herstelt zich nu al van die maatregelen, want in 2010 en 2011 groeide de economie van IJsland met ruim twee procent per jaar.
Bron: Huffingtonpost.com
Gerelateerd:
- IJsland opent klopjacht op frauderende bankiers
- ‘Sleep verantwoordelijke bankbestuurders voor de rechter’
- Wat we kunnen leren van IJsland (video)
- Geen nieuws uit IJsland? Waarom niet?
- Hoe de president van IJsland de ballen had om op te staan tegen de machtige banken
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gideon van Meijeren bijt zich vast in sadistisch ritueel kindermisbruik door hoge ambtenaren: ‘Dit is krankzinnig’
‘Onvoorwaardelijk basisinkomen is mensenrecht’
Ongehoord Nederland wordt vervolgd ‘voor iets wat niet bestaat’: ‘Dit land is een open inrichting’
Kijk: Voormalig COA-medewerker onthult wanpraktijken binnen azc’s
De EU is een lichaam zonder ziel, een lijk in ontbinding. Hoe overheid, media en onderwijs u klaarstomen voor dictatuur
CIA vermoordde JFK, Robert Kennedy en Martin Luther King. Analist windt er geen doekjes om in dit interview
#TheatreNotCoup: “Dit lijkt meer op theater dan op een staatsgreep”
Door de ontdekking van dit hemellichaam wordt er weer volop gespeculeerd over planeet X
Als het aan Van Haga ligt heeft Kuipers straks een zetel in het beklaagdenbankje in de rechtbank