Voor de kust van het eiland Terceira, dat deel uitmaakt van de Azoren, is op 40 meter diepte een piramidevormige structuur aangetroffen.
Het vierkante bouwwerk, dat naar schatting 60 meter hoog is, werd opgemerkt door de eigenaar van een privéjacht.
“De piramide heeft een perfecte vorm en is georiënteerd naar de windrichtingen,” vertelde de eigenaar aan de lokale krant Diário Insular.
Uitgelijnd
Portugese archeologen hebben onlangs op het eiland Pico bewijs gevonden waaruit blijkt dat de Azoren al duizenden jaren voor komst van de Portugezen bewoond waren.
De archeologen legden een groot aantal protohistorische piramidevormige bouwwerken bloot, waarvan sommige tot 13 meter hoog. Ze blijken tijdens zonnewendes uitgelijnd te zijn met de zonsopkomst en –ondergang, wat betekent dat ze met een bepaald doel zijn neergezet.
Rotskunst
In 1427 werden de Azoren ontdekt door Portugese zeevaarders. Vanwege de Noord-Franse en Vlaamse kolonisten die in de vijftiende eeuw voor de bevolking van de eilanden werden aangetrokken, werden ze tot in de zeventiende eeuw ook wel Vlaamse eilanden genoemd.
Afgelopen jaar vonden archeologen duizenden jaren oude rotskunst op het eiland Terceira. De laatste drie jaar zijn archeologische overblijfselen gevonden op alle negen eilanden die onderdeel vormen van de archipel. Het gaat onder meer om een epigraaf uit de Romeinse tijd, Carthaagse heiligdommen, rotskunst en megalithische bouwwerken.
Bron: Portuguese-american-journal.com
Gerelateerd:
- Wie heeft deze oude metalen buizen diep in de bergen aangelegd?
- Authentiek: Bosnische piramides gebouwd met beton
- Piramides ontdekt op Zuidpool
- Van Egypte naar Atlantis
- ‘Verzonken stad’ voor Cubaanse kust gevonden
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ontdek hier hoeveel suikerklontjes er in jouw favoriete tussendoortjes zitten
Docent noemt ouders die mondkapje weigeren ‘malle FvD-stemmers’
Luide roep om afschaffen koningshuis na uitspraken Maxima in Davos
Wereld verbindt zich: Egyptenaren marcheren in solidariteit met Occupy Oakland
‘Wij willen niet sterven voor Oekraïne’: Grote menigte demonstreert in Parijs tegen Franse ‘boots on the ground’
Creëer resultaten door jezelf krachtig te kunnen verkopen
Econoom onthult hoe de CBDC eruit komt te zien (en mensen gaan het niet leuk vinden)
Griep blijkt twee keer zo dodelijk als coronavirus. ‘Dit is waanzin’
Wetenschapper legt uit: Waarom (bijna) alles wat je weet, niet klopt