De emigratiebelasting komt er aan. Dinsdag werd een motie van Laurens Dassen (Volt) en Pieter Grinwis (ChristenUnie) die hierop aanstuurt aangenomen in de Tweede Kamer.
Verbijsterend dat ook NSC en BBB vóór deze idiote belasting hebben gestemd, stelt oud-Kamerlid Wybren van Haga.
Hij voorspelde eerder dat deze ‘exittaks’ zou worden ingevoerd. Wat houdt dit in? ‘Op nationaal niveau kan een regeling worden ingevoerd waarbij het inkomen van emigrerende Nederlanders in de eerste vijf jaar na emigratie wordt belast’.
De #emigratiebelasting komt er aan. Vandaag werd een motie van @VoltNederland en de @christenunie aangenomen die hierop aanstuurt. Verbijsterend dat ook @NwSocContract en @BoerBurgerB vóór deze idiote belasting hebben gestemd… #BelangVanNederland #BVNL pic.twitter.com/UxHMn0qaro
— Wybren van Haga (@WybrenvanHaga) October 8, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Meest schrijnend
De motie roept op tot het uitwerken van opties waarbij deze emigratiebelasting door een inwonerschapsfictie na emigratie kan worden ingevoerd.
“En weet je wat ik nog het meest schrijnend vind? Dat zowel het NSC van Pieter Omtzigt als de BoerBurgerBeweging van Caroline van der Plas voor deze motie gestemd hebben,” aldus Van Haga.
Ondraaglijk
“Linkser, socialistischer en jaloerser kan het niet,” voegt hij toe. “We maken het leven voor ondernemers en hardwerkende mensen zo ondraaglijk dat mensen willen vertrekken en zelfs daarop komt nu een boete te staan.”
Voormalig Tweede Kamerlid Harm Beertema reageert: “Toppunt van jaloezie en rancune: een exittaks, een vluchtbelasting. Op het allerlaatste moment de emigrant die maar wat graag had willen blijven in eigen land nog snel even kaalplukken. Wat een land.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Dodelijke Oekraïense droneaanval op bus met kinderen: ‘Een nieuwe terroristische daad tegen burgers’
Nu in de media: Emma (19) heeft sinds haar coronavaccin een bizar hoge hartslag, maar artsen staan voor een raadsel
“Niet Rusland, maar Amerikaanse inlichtingendiensten zaten achter hack bij Democraten”
Onderzoeksbureau vraagt mensen welk land ze als grootste bedreiging zien. De uitkomst zal je verbazen
Hoogleraar: het censureren van ‘complotdenker’ David Icke moet voorkomen worden
Presentator is dagelijkse coronacijfers spuugzat: ‘We leven in een samenleving die in de ban van angst is’
Marc Van Ranst blijft teruggetrokken AstraZeneca-vaccin verdedigen: ‘Wanneer wordt hij veroordeeld voor massamoord?’
Vergif op recept: Warfarine, de bloedverdunner die vandaag de dag nog steeds wordt gebruikt als rattengif
Robert Fico: zolang ik premier ben, zal Oekraïne NOOIT lid worden van de NAVO