Labour-leider Jeremy Corbyn heeft de BBC ervan beschuldigd ‘nepnieuws’ te verspreiden toen hij een vraag kreeg over geruchten dat hij ontslag zou nemen.
Corbyn vertelde aan BBC Breakfast dat de geruchten afkomstig zijn van de website ‘imadeitupyesterday.com’.
Claims dat hij zou overwegen om zijn functie neer te leggen zijn ‘klinkklare onzin’. Hij voegde toe: “Ik ben erg verbaasd dat de BBC nepnieuws verspreidt. Er is geen nieuws.”
Eenzijdige verslaggeving
Verslaggeefster Polly Boiko merkt op dat de BBC de laatste tijd vaak is beschuldigd van eenzijdige verslaggeving.
Ze verwijst onder meer naar het conflict tussen de Israëliërs en de Palestijnen.
In de afgelopen jaren zijn er meerdere grote betogingen geweest bij het hoofdkantoor van de BBC over de verslaggeving van het mediabedrijf over het conflict.
Schotse referendum
Veel mensen hebben de omroep ervan beschuldigd te pro-Israëlisch te zijn, aldus Boiko.
In 2014 waren er demonstraties bij de BBC over de eenzijdige manier waarop de omroep verslag deed over het Schotse referendum.
“De mainstream media veroorzaakten heisa om nepnieuws, maar worden nu zelf beschuldigd van het verspreiden ervan,” stelt Boiko.
Gekkenwerk
Internetreuzen Facebook en Google zijn begonnen met het nemen van maatregelen om ‘nepnieuws’ aan te pakken.
Er komen zogenoemde factcheckers die indien nodig nieuwsberichten gaan controleren.
“Dit is het meest gevaarlijke wat je maar kunt doen,” zegt Lionel van RT. “Je laat Facebook of Google bepalen wat echt is.”
“Je laat iemand fungeren als filter tussen jou en de waarheid,” vervolgt hij. “Dat is gekkenwerk. Dit gaat nog veel verder dan censuur; je wordt bij het nieuws vandaan gehouden.”
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Coronaminister De Jonge ‘heeft debiele en feitenvrije waanideeën’
Kinderen Arno van Kessel doen emotionele oproep om advocaatkosten te betalen
Houtpulp in geraspte kaas en andere grote leugens over je dagelijkse voedsel
‘Hoe rechtser Nederland stemt, hoe linkser Nederland krijgt’
Hoogleraar: beroep Gideon van Meijeren op recht op verzet is niet alleen begrijpelijk, maar past ook volledig binnen de traditie
#TheatreNotCoup: “Dit lijkt meer op theater dan op een staatsgreep”
Dit is absurd en niet realistisch! Hoe er wordt gemorreld aan uw pensioen (en de minister het volk de rug toekeert)
Arts waarschuwt: dit is wat er gebeurt met patiënten die gevaccineerd bloed krijgen
Waarom het idee dat blanken de enige slavenhandelaren in de geschiedenis waren belachelijk is